Ohaři

Ohaři jsou sedmou skupinou psů dle označení FCI. Toto plemeno bylo vyšlechtěno k lovu zvěře a jejímu aportování. Obliba plemene se zvýšila zejména díky zdomácnění některých skupin. Dnes se již běžně využívají jako společníci do rodiny. Skupina ohařů má dvě sekce – kontinentální a ohaři britských ostrovů. Kontinentální mají ještě tři podsekce – typ brague ( krátkosrstí), typ španěl (dloluhosrstí) a typ griffon (hrubosrstí).

 

Lovečtí psi

Jsou velmi podobni honičům a barvářům, se kterými jsou blízce příbuzní. Lovecké instinkty v sobě mají po generace zabudované. Pokud tedy zmerčí kořist, jde po ní. Velmi charizmatické plemeno psa s elegantním zevnějškem přitáhne pozornost kolemjdoucích na první dobrou. Silné osvalení těla, které je patrné zejména při chůzi, vzbudí určitý respekt. K tomu přidejte jantarové oči a zajímavou šedostříbrnou srst a máte psa, po kterém touží každý.

Parťák pro život

Tak jako většina psů i ohaři vyžadují čas. Při správné socializaci bude váš pes dokonalým společníkem pro život. Chytrý, energický a společenský. Slovo nuda s tímto plemenem nikdy nezazní. Jste sportovně založení? Skvělá zpráva, toto plemeno snadno zvládne dlouhé běhy i procházky do přírody. Kynologické sporty jako agility, nebo flyball naprosto milují. Ano, všechny tyto aktivity vyžadují dostatek času. Můžete se však spolehnout, že si společné chvíle užijete.

Víte že do plemeno ohařů má svého Českého zástupce? Český fousek byl zařazen do této skupiny již v roce 1963. A který ohař je ten nejznámější? Jednoznačně Výmarský ohař.

útulek pro psy

Útulek pro psa

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest