Honiči, barváři a příbuzná plemena

Honiči, barváři a příbuzná plemena jsou šestou pořadovou skupinou dle FCI. Tato skupina psů byla vyšlechtěna pro stopování zvěře. Barváři mají navíc další úkol, a to usmrcení stopovaného zvířete (nejčastěji prokousnutím hrdla). Označení “barvář” vzniklo z mysliveckého barva, tedy krev. Tyto plemena psů se využívají pro stopování svůj vyvinutý čich. Ten se velmi často využívá i při hledání zavalených osob při zemětřeseních a dalších katastrofách.

 

 

Honiči a Barváři jsou skvělými stopaři

Tato skupina má tři sekce: Honiči, Barváři a příbuzná plemena. Sekce Honiči má tři podsekce: Velcí honiči, Střední honiči a Malí honiči. Příbuzná plemena je sekce se dvěma psími plemeny, dalmatinem a rhodéským ridgebackem. Původem pocházejí tato plemena z Francie. Pokud hledáte psí plemeno, které se hodí na myslivost a lov divoké zvěře, věřte že šestá skupina (dle FCI) je tou pravou. Každé psí plemeno potřebuje odlišné krmivo. Proto jsme pro vás pravidelně připravujeme přehled nejnovějších akcí na krmivo.

Záchranářský pes

Otázka lovu a usmrcení jiného zvířete může být pro některé chovatele rozporuplná a mohla by ovlivnit chovatele při výběru. Dobrou zprávou je, že tato plemena kromě lovu vynikají v záchraných operacích. Tedy v případě, katastrof, jako jsou: závaly po zemětřesení, sesuvy půdy, či lavinové zavalení.

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest