Jezevčíci

Jezevčíci jsou menší skupinou psů dle FCI s pořadovým číslem čtyři. Ze všech deseti skupin je nejméně početná, jelikož má jen několik zástupců. Jezevčíci jsou si povahově velmi podobní. Jsou tvrdohlaví, ale velmi oddáni svému majiteli, na kterém mají naprostou závislost. Jezevčíky můžeme rozdělit dle typů srsti – dlouhosrstá, drsnosrstá a krátkosrstá, nebo dle velikosti na trpasličí/králičístandardní. Původ jezevčíka je z Německa.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Oblíbené domácí plemeno

Původem lovecký pes hojně využívaný pro myslivost, je v současné době velmi vyhledávaným psem pro domácnosti. Krátké nohy v kombinaci s dlouhým tělem a velmi roztomilým pohledem, nenechá žádného člověka chladným. I když se jedná o malého psa, věřte že duchem je velký. Je vynalézavý, inteligentní a velmi sebevědomí. Jeho oddanost by mohla jít mnoha psům za příklad. Pokud mu nabídnete pohodlné a teplé místo, získáte si jeho přízeň.

Norař s chutí k jídlu

Norař, jak se mu dříve přezdívalo, je povahově velmi přátelský. Při jeho výcviku je potřeba nic neodpustit. Jezevčíci mají tendenci býti tvrdohlaví. Pokud však vytáhnete nějaký ten pamlsek, naučí se rád všechno. Jezevčík může být i skvělou volbou jako pes k dětem. Jeho socializace však musí proběhnout postupně. Ohledně jídla jsou Jezevčíci nenároční, řekl bych až zravý a stále při chuti. Mají tak často sklony k tloustnutí a nadváze, což musí chovatel uhlídat. Je tedy vhodné důsledně dbát na správné krmivo s ne příliš vysokým obsahem tuku. Neuškodí ani přídavek kloubí výživy.

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy

Pin It on Pinterest