Neuznaná plemena psů

Neuznaná plemena psů jsou speciální kategorií, ve které naleznete všechny psy, které stále čekají na schválení FCI. Často se jedná o národní plemena, která jsou místně uznána, ale světově prozatím ne. Plemena psů zařazena v této kategorii, spolu nemají vzájemně nic společného, pouze to, že čekají na zařazení. V minulosti se některým plemenům dostalo uznání, avšak najdou se i taková plemena, o jejichž uznání není zájem. V kategorii neuznaná plemena psů máme také několik českých zástupců. Jsou to pražský krysařík, český horský pes a český strakatý pes.

 

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Populární plemena psů

I když jsou to plemena, která neprošla schválením, najdou se zde i velmi oblíbení psi. Mezi nejpopulárnější patří právě pražský krysařík, nebo nevšední louisianský leopardí pes. Mimo ně se zde často setkáme s příbuznými, nebo odlišnými variantami psů, kteří jsou již uznáni. Příkladem může být vícebarevný pudl, varianty boloňského psa, dlouhosrstý vipet, či krátkosrstý barzoj.

Tato plemena lze u nás normálně vystavovat (s výjimkou amerického pitbulteriéra, kterého FCI nezařadila ani do registru neuznaných plemen), pouze nemohou získat mezinárodní tituly CACIB.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy

Pin It on Pinterest