Neuznaná plemena psů

Neuznaná plemena psů jsou speciální kategorií, ve které naleznete všechny psy, které stále čekají na schválení FCI. Často se jedná o národní plemena, která jsou místně uznána, ale světově prozatím ne. Plemena psů zařazena v této kategorii, spolu nemají vzájemně nic společného, pouze to, že čekají na zařazení. V minulosti se některým plemenům dostalo uznání, avšak najdou se i taková plemena, o jejichž uznání není zájem. V kategorii neuznaná plemena psů máme také několik českých zástupců. Jsou to pražský krysařík, český horský pes a český strakatý pes.

 

 

Populární plemena psů

I když jsou to plemena, která neprošla schválením, najdou se zde i velmi oblíbení psi. Mezi nejpopulárnější patří právě pražský krysařík, nebo nevšední louisianský leopardí pes. Mimo ně se zde často setkáme s příbuznými, nebo odlišnými variantami psů, kteří jsou již uznáni. Příkladem může být vícebarevný pudl, varianty boloňského psa, dlouhosrstý vipet, či krátkosrstý barzoj.

Tato plemena lze u nás normálně vystavovat (s výjimkou amerického pitbulteriéra, kterého FCI nezařadila ani do registru neuznaných plemen), pouze nemohou získat mezinárodní tituly CACIB.

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy