Společenská plemena

Společenská plemena jsou skupinou plemen s pořadovým číslem devět dle FCI. Tato plemena jsou vyšlechtěna speciálně k tomu, aby dělali společnost lidem. Nejznámějšími zástupci jsou čivava, mops, nebo pudl. Ve většině případů se jedná o drobné a miniaturní psy s klidnou a přátelskou povahou. Některá plemena jsou stará přes tisíc let. Charakteristikou těchto plemen je jejich drobný vzrůst a přátelská povaha. Proto bývají první volbou mnoha rodin, kteří si chtějí pořídit psa do bytu. A jak jsme již psali v našem článku, popularita malých plemen roste.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Neúnavní společníci

Psi z této kategorie jsou velmi hraví a často také neúnavní. Aportují míčky, přetahují se, nebo jen běhají bez známek jekékoliv únavy. Pokud si pořizujete takového psa, je vhodné plánovat zábavu po dobu, kdy nebudete doma. Pokud se pes nudí, může doma způsobit hotovou spoušť. Mezi společenskými plemeny zatím nemá Česká republika žádného zástupce, ale již několik let se hovoří o uznání pražského krysaříka, který by do této skupiny měl patřit.

Zajímavosti o společenských psech

Víte že pudlové byli původně aportovacími psi? Že mnoho plemen bylo vyšlechtěno pro krále a jiné vladaře? Příkldem může být King Charles Španěl, nebo pekingský palácový pes.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy

Pin It on Pinterest