Slídiči, retrívři a vodní psi

Slídiči, retrívři a vodní psi jsou skupinou s pořadovým číslem osm dle FCI. I když tato skupina nemá moc zástupců, je zde několik známých plemen : zlatý retrívr, labradorský retrívr, nebo americký kokršpaněl. Všechna tato plemena původně lovecká, stali se z nich skvělí pomocníci. Slídiči, retrívři a vodní psi jsou ideální volbou pro začínající chovatele, díky snadné vycvičitelnosti. Mnohdy se toto plemeno cvičí na asistenční psi.

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejpopulárnější plemeno na světě

Víte že retrívr je nejpopulárnější plemeno na světě? Ačkoliv se jedná o původně lovecké plemeno, jeho využití v moderní společnosti je spíše jako společenský pes. Díky jejich povaze jsou velmi často využíváni ke canisterapii, nebo jako asistenční psi. Díky stopovacím schopnostem můžete toto plemeno vidět i mezi záchranářskými psi.

Voda, životní láska psů

Povaha retrivrů je obecně velmi přátelská a nekonfliktní. Jejich životní láskou je voda a jídlo. Plavání ve vodě není nikdy dost a je úplně jedno, jestli je čistá, nebo špinavá, teplá či ledová. Také jídlo přináší velkou dávku uspokojení. Zde je však na chovateli, aby psa v jídle uhlídal. Retrívři mají sklon k přejídání a tedy i následné nadváze. Strava by tak měla být vždy přesně dávkována a krmivo, či pamlsky kontrolovány.

 

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy

Pin It on Pinterest