Slídiči, retrívři a vodní psi

Slídiči, retrívři a vodní psi jsou skupinou s pořadovým číslem osm dle FCI. I když tato skupina nemá moc zástupců, je zde několik známých plemen : zlatý retrívr, labradorský retrívr, nebo americký kokršpaněl. Všechna tato plemena původně lovecká, stali se z nich skvělí pomocníci. Slídiči, retrívři a vodní psi jsou ideální volbou pro začínající chovatele, díky snadné vycvičitelnosti. Mnohdy se toto plemeno cvičí na asistenční psi.

 

Nejpopulárnější plemeno na světě

Víte že retrívr je nejpopulárnější plemeno na světě? Ačkoliv se jedná o původně lovecké plemeno, jeho využití v moderní společnosti je spíše jako společenský pes. Díky jejich povaze jsou velmi často využíváni ke canisterapii, nebo jako asistenční psi. Díky stopovacím schopnostem můžete toto plemeno vidět i mezi záchranářskými psi.

Voda, životní láska psů

Povaha retrivrů je obecně velmi přátelská a nekonfliktní. Jejich životní láskou je voda a jídlo. Plavání ve vodě není nikdy dost a je úplně jedno, jestli je čistá, nebo špinavá, teplá či ledová. Také jídlo přináší velkou dávku uspokojení. Zde je však na chovateli, aby psa v jídle uhlídal. Retrívři mají sklon k přejídání a tedy i následné nadváze. Strava by tak měla být vždy přesně dávkována a krmivo, či pamlsky kontrolovány.

 

 

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy