Psí útulky

Hledáte psí útulek v okolí vašeho bydliště? Chcete si pořídit psa z útulku? Zaběhl se vám pes potřebujete zjistit kontakt na nejbližší odchytové stanice? Na Dogslife.cz jsme vytvořili přehledný seznam útulků pro psy rozdělený dle jednotlivých krajů a měst, díky čemuž můžete snadno a rychle najít tyto aktuální informace. Udržování aktuálních informací je velmi náročné a tak budeme rádi, pokud se i vy, návštěvníci našich stránek zapojíte a budete nás informovat o změnách, či nových útulcích.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Útulky pro psy

Útulky pro psy, někdy označované jako záchytné stanice, jsou velmi důležitou instancí pro záchranu zaběhnutých psů, či psů v nouzi. Péče o tyto ztracence vykonávají zejména dobrovolníci, kterým leží blaho psů na srdci. Jak to chodí v útulcích? Psí útulky bohužel nejsou dotovány některou ze státních institucí a tak jsou odkázány na dary a pomoc od lidí. Pokud vás zajímá, jak můžete pomoci, mrkněte na náš článek Jak pomoci psím útulkům.

Pes z útulku

Pokud si chcete pořídit nového psa, zkuste se nejdříve podívat na ty v útulcích. Mnozí z těchto pejsků nikdy nepoznali, jaké to je bydlet u rodiny a další zas o rodinu přišli. I pes z útulku potřebuje lásku. Psi v útulcích procházejí lékařskou prohlídkou, jsou očkování a odčerveni, takže vám do domu nepřinesou žádné nezvané parazity. Pokud se chystáte navštívit psí útulek, měli byste si dopředu rozmyslet, o jakého psa máte zájem. Ideální je zvážit, kolik místa v domě/bytě máte. V malém bytě 1+kk by velký ohař, či hbitý chrt jistě neměl moc prostoru pro život.

Výběr vhodného psa

Druhým tématem, které je třeba zvážit, je váš volný čas, resp. čas, který jste schopni svému psovi nabídnout. Často se stává, že si lidé vyberou aktivního mladého psa, který se doma sám nudí a tak začne demolovat domácnost. Při výběru psa v útulku je dobré zjistit maximum informací, které vám chovatelé mohou sdělit. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením. Co by vás mělo zajímat? Například základní otázka: Snese se pes s jinými psi? Obrňte svou trpělivost. Soužití během prvních dnů může být složité. Nečekejte, že se pes ihned přizpůsobí. Každý pse je jiný a přizpůsobení může trvat týdny i měsíce. V neposlední řadě se informujte i na jeho aktuální stravu. Zachovat stejné krmivo pro psy, na které je pes zvyknutý,  je důležité zejména v prvních týdnech.

Narazili jste na chybu?

Našli jste chybu, nebo je třeba doplnit informace? Napište nám.

Pin It on Pinterest