Plemena ovčácká, pastevecká a honácká

Ovčáci, pastevečtí psi a honáci jsou dle zařazení FCI skupinou číslo jedna. Tato velmi rozsáhlá skupina psů je dále rozdělena do dvou sekcí. Ovčácká a pastevecká plemena | Honácká plemena. Až na pár výjimek (velškorgi pembroke a cardian) se jedná o středně velké až velké psi různých barev a povah. Jistě nejznámějším zástupcem Ovčáckých a pasteveckých plemen je Německý ovčák, nebo Border kolie. U honáckých plemen je to Australský honácký pes.

Perfektní hlídači majetku

Pokud hledáte plemeno, které je vhodné k hlídání domu, nebo zahrady, ovčáci jsou tou správnou volbou. Tak jako všechny plemena, i ovčáci, pastevci, honáci vyžadují hodně času při výcviku. Výcvik psa není radno podceňovat a pokud nejste zkušený chovatel, je dobré navštěvovat speciální kurzy s cvičitelem, který vám předá potřebné zkušenosti a vysvětlí, jak na to.

Výběr krmiva je důležitý

Každé psí plemeno potřebuje odlišné krmivo. Krmivo pro psy je vyráběno, aby přesně odpovídalo požadavkům energetického příjmu daného plemene. V úvahu musíte brát aktuální věk, kondici psa, či specifické potřeby. Pokud vášemu psovi nechutná, můžete vyzkoušet novou značku. Před přechodem je však vhodné zjistit maximum informací o novém krmivu, aby jste se vyhli problémům. Na dogslife pro vás píšeme recenze krmiva a budeme rádi, pokud se o své zkušenosti podělíte i vy.

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest