hloupá plemena psů

Zpravidla platí, že i ta nejhloupější plemena psů mohou být skvělými domácími mazlíčky. Jednoduše akorát jejich výcvik vyžaduje o něco víc trpělivosti. I když se toto téma jistě dotkne některých majitelů psů, věřte, že jsme se snažili posoudit objektivně všechna plemena. Inteligence se velmi těžko měří a u psů se jako projev inteligence uvádí, jak rychle se pes učí.

Tvrdohlavá plemena psů

Basenji - plemena psů

Basenji působí hloupě, protože nedokáže udržet pozornost při výcviku příliš dlouho. Většinou se zvládne soustředit na pouhých 10 až 15 minut, a poté se začne věnovat čemukoliv jinému, jen ne povelu, který se ho snažíte naučit. Na druhou stranu je velice akční a ideální pro páníčka, který rád vyráží na dlouhé procházky a túry přírodou.

Artésko-normandský baset - PLEMENA PSŮ

Z baseta si lidé rádi dělají legraci, protože kvůli svým povislým tvářím působí jako věčně ospalý anebo přihlouplý pes. Pravda je taková, že baset je sice výborný stopař, ale je velmi tvrdohlavý a když se rozhodne, že povel poslouchat nebude, tak to prostě neudělá! Nejvíce si ho kvůli jeho čichu cení myslivci, kterým napomáhá vystopovat zvěř a je i oblíbeným rodinným psem, jelikož zbožňuje mazlení.

Pes Sv. Huberta (Bloodhound) - plemena psů

Bloodhound má podobný problém jako baset. Povislé tváře, smutný, rezignovaný pohled a hlavně výborný čich. Kvůli němu bude příliš vytížený sledováním všech možných pachů, než aby dával pozor, co mu jeho páníček povídá anebo mu aportoval hozený míček. Pro myslivce je zato neocenitelným společníkem a díky své loajální povaze vždy bude ochraňovat svou rodinu, aby jí nikdo neublížil.

Pes s citlivou duší

AFGÁNSKÝ CHRT - PLEMENA PSŮ

Jestli se o některém plemenu dá prohlásit, že nepříliš ovládá své pocity, je to afgánský chrt. Snažit se ho vycvičit je jako našlapovat na vaječných skořápkách. Afgánský chrt si všechno snadno vezme osobně, a když se urazí, neexistuje, že by dělal to, co po něm chcete. Sportovně založení lidé ho každopádně budou zbožňovat, jelikož je od přírody aktivní a dokáže je doprovázet během běhu i dalších aktivit.

Shih-tzu - plemena psů

Konečně přehled nejhloupějších psů uzavírá shih-tzu. Lidé ho vyšlechtili k tomu, aby byl roztomilý a dobře se vyjímal na klínech šlechty. To na něj sice sedí, ale do žebříčku nejinteligentnějších plemen se nikdy nedostane. To však ničemu neškodí, protože je veselý, milující a dětem i dospělým vždy bude věrným psím kamarádem.

Která psí plemena by podle vás neměla v tomto seznamu chybět? Napište nám i své zkušenosti s výcvikem zmíněných plemen.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

Pin It on Pinterest