psi kteří nelínají

Psi kteří nelínají jsou vhodnou volbou pro alergiky. Pokud nestojíte o chomáče chlupů po celém bytě, jistě se vám bude hodit následující článek Chomáče chlupů kam se člověk podívá, to jsou problémy, kterým se chceme vyhnout, když přemýšlíme nad rozšířením domácnosti o dalšího člena – tentokrát nějakého roztomilého čtyřnožce. Říkáte, že čím méně srsti, tím také lépe? Jistě, plemena psů jsou různá, a zatímco některá za sebou nechají hodinovou práci pro vysavač, jiná zase přinesou podstatně méně starostí s úklidem. Důležitá otázka je to také pro alergiky, neboť chlupy poletující po širokém okolí jsou příčinou nekonečného kýchání.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Například pudl je velmi chytrým plemenem

Mezi psi, kteří nelínají, najdeme několik zajímavých tipů – na prvním místě obliby byl ještě před pár lety pudl. Je to chytrý lovec, který se výborně učí, a i když jej v městských parcích už tolik nevidíme, je to spíš ke škodě. Vyžadují česání, a to pravidelné, nicméně zbytečně nelínají. Podobně je na tom i dalších několik zajímavých plemen. Ruská barevná bolonka nabídne kudrnatou srst a velmi dobrou volbou pro alergiky je i roztomilý havanský psík. Milovníci literatury mezi psy, kteří nelínají, určitě velice rádi zařadí drsnosrstého foxteriéra aneb Dášenku z veselých příběhů Karla Čapka. Ten při pravidelném česání líná jen hodně málo a díky hustému a vlnitému kožíšku se i příjemně hladí.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248450" width="480" height="480" mobile="yes"]

Kde hledat vhodného psa

Kam se dál podívat, když hledáme psi kteří nelínají? Jedničkou malých pokojů a garsonek je jorkšírský teriér. Inteligentní plemeno a skutečný kapesní kamarád do nepohody. Protože je struktura jeho srsti nápadně podobná naší hřívě, alergici na ni nebudou reagovat negativně. Navíc jorkšíři nemají podsadu, která by pravidelně línala, stačí trimování a česání v pravidelných intervalech a máme vyhráno. A co hypoalergenní plemena, existují vůbec?

Žádný pes není úplně bez alergenů

Pro alergiky toto není zdánlivě dobrá zpráva, ale na druhou stranu je zcela pochopitelná. Pes má alergeny vždycky. Nicméně srst jorkšírů, teriérů a třeba havanských psíků je pro alergiky přátelštější než chundelatý psík s hustou podsadou. Ať už patří mezi hodně malá, střední neb opravdu velká plemena. Kdo je alergikem nebo nechce zbytečně uklízet v bytě spadanou srst, určitě se zaměří na psi, kteří nelínají a bude hledat hodně pečlivě. Nabízí se kromě jiného ještě komondor, čínský chocholatý pes nebo roztomilý bišonek.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248453" width="480" height="480" mobile="yes"]
[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest