Plemena psů -Francouzský trikolorní honič
F.C.I. – Standard č. 219/15.09.1997/F
ZEMĚ PŮVODU Francie
KATEGORIE Psí plemena
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 13.01.1965
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 6. Skupina – Honiči + barváři a příbuzná plemena
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 1. Honiči
Pracovní zkouška Ano

 

Francouzský trikolorní honič je vynikající lovecký pes se specializací na lov jelenů a srnek. Jde o smečkového honiče, který je schopný při štvaní vyvinout značnou rychlost. Toto plemeno se vyznačuje značnou inteligencí a vcelku snadnou cvičitelností. Při chovu s více psy je snášenlivý, ale má sklon k dominantnímu chování. Pro účely hlídání majetku se příliš nedoporučuje.

 

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Francouzský trikolorní honič – popis plemen

Plemeno francouzského trikolórního honiče je šlechtěné pro smečkový lov vysoké zvěře. Vzhledem je to parforsní honič, který je elegantní, urostlý a svalnatý.  Hlava je nepříliš výrazná, ale dost dlouhá, týlní hrbol patrný. Mozkovna je mírně klenutá, s dosti výrazným hřebenem. Stop má výraznější než u poitevinaNos je černý, s dobře otevřenými nozdrami. Nosní hřbet je rovný, spíše dlouhý, často mírně klenutý. Pysky jsou výraznější než u poitevina, tj. poněkud hranatější. Oči jsou velké a hnědé, často až do černa. Inteligentního pohledu. Uši jsou širší než u poitevina, nasazené ve výši očí, mírně se stáčející, dosahují k začátku nosu, což je preferováno, nebo 2 prsty od něho. Krk je dlouhý, dostatečně silný, často s lehkým náznakem laloku.

Tvar trupu a postavení končetin

Hřbet je pevný a dobře spojený s bedry. Hrudník má hluboký a správně vyvinutý, dosahující nejméně k lokti. Žebra jsou dlouhá a nepříliš plochá. Břicho je velmi mírně vtažené. Ocas je dost dlouhý, nesený vysoko a elegantního tvaru. Přední nohy jsou dobře postavené, silné a rovné. Lopatky jsou dlouhé, dobře přiléhající k tělu. Kyčle jsou správně utvářené, v souladu s předkem. Stehna jsou dlouhá a dostatečně svalnatá. Hlezna jsou dost široká, nízko u země, nepříliš uzavřená. Tlapky jsou suché. Pohyb je snadný a lehký.

Osrstění plemene

Francouzský trikolorní honič má zbarvení tříbarevné s pláštěm více či méně rozsáhlým. Upřednostňován je živý odstín pálení, ohnivý nebo měděný. Pálení s příměsí černé na lících a pyskách, stejně jako stříkání modravé nebo červené na končetinách nebo po těle není žádoucí. „Vlčí srst“ je přípustná. (šeděplavý odstín na zadní straně stehen – p.p.) Kůže je dost jemná.

Výška plemene

Výška plemene je u psů v rozmezí 62 – 72 cm, u fen 60 – 68 cm.

Chyby

Všechny odchylky od tohoto standardu musí být považovány za chyby a musí být

penalizovány podle stupně jejich závažnosti.

  • depigmentovaný nos
  • předkus nebo podkus
  • světlé oči
  • končetiny špatně postavené nebo slabé
  • hlezna příliš strmá
  • hrubé tlapky
  • všechny znaky, upomínající na anglickou krev, především v typu hlavy.) hlava kouřově zbarvená, což svědčí o křížení s „černobílým“ a všechna jiná zbarvení kromě uvedeného.

Poznámka: Všichni psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata kompletně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest