Zimní oblečky pro psy

Stejně jako lidem, se i psům mění jejich obranyschopnost a otužilost organismu během celého života, ale i v závislosti na ročním období. Nebezpečí prochladnutí a nastydnutí u psa je vysoké a není radno ho podceňovat. Prochladnutí psa vede k nepříjemným onemocněním jako je zánět močových cest, nebo bolesti kloubů. Prevencí však můžete psa ochránit. Zimní oblečky pro psy možná působí na první pohled vesele, vtipně a roztomile. Jejich hlavním smyslem však není potěšení oka majitele, ale ochrana, či prevence nachlazení a možných zdravotních problémů psa. Zvláště tehdy, když se venku ochladí nebo dokonce mrzne, jsou oblečky nutností zejména pro menší plemena. Co je nejdůležitější při výběru oblečku a čeho se při nákupu oblečku vyvarovat?

 

 

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Výběr zimního oblečku pro psa

Krysaříci, jezevčíci, pinčové a zástupci mnoha dalších plemen v zimních obdobích rychleji prochladnou. Při jejich venčení by tak zodpovědný majitel měl brát zřetel na venkovní teplotu a případnou délku procházky raději upravit. Výběr zimního oblečku lze snadno provést v několika krocích. Prvním krokem je výběr velikosti oblečku pro psa.

  1.  Změřte délku zad vašeho psa od kohoutku až po kořen ocasu
  2. Změřte obvod krku vašeho psa v místě, kde nosí obojek
  3. Změřte obvod hrudníku v nejširším místě (tj. těsně za předními tlapkami)
  4. Pokud vybíráte obleček s nohavičkami, změřte délku přední nohy od hrudníku na zápěstí

Druhým krokem je porovnání výsledných rozměrů s konfekčními velikostmi oblečků. Zde je pak možnost výběru z velkého množství značek, materiálů a hlavně designů, které se vám budou líbit.

 

Cena oblečku pro psy

Že jsou zimní oblečky pro psy drahé? Ale vůbec ne, můžete jich mít pár ve skříni, protože nebudou stát obvykle více, než průměrné tričko nebo mikina ve výprodejích některých módních kolekcí pro lidi. A to i v zateplené variantě. Stačí se jen pořádně rozhlížet a jistě si vyberete model, co vám doslova padne do oka! Hodí se nejen do městských ulic, ale i do přírody. A teď důležitá otázka. Jsou zimní oblečky pro psy nutné i pro větší plemena? Ano i ne, odpověď není zcela jednoznačná. Zde záleží na posouzení majitele psa, který ví, zda je jeho parťák spíše domácí typ a nebo venkovní. I velkého psa může potěšit teplá vrstva navíc…

Kombinéza nebo raději jiná varianta?

Zimní oblečky pro psy mohou mít samozřejmě mnoho různých podob. Vesty, svetrymikiny jsou klasika a hodí se do chladnějšího počasí, kombinézu zase využijete do mrazu – a pozadu určitě nezůstávají ani bundy. Ty totiž spolehlivě ochrání oblast krku nebo hrudníku, tedy místa, která se snadno prochladí. Výběr záleží jen na vás. Pro koho jsou oblečky vhodné? Určitě pro staré a nemocné psy, malá štěňata, miniaturní plemena, bezsrstá a krátkosrstá plemena a obecně psy s krátkýma nohama. Myslete na zdraví vašeho psa a snažte se předcházet onemocněním. 

 

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest