Někomu to možná přijde na první pohled zábavné, ale je jasné, že psí oblečky mají opravdu něco do sebe. Zvláště pak v mrazivých dnech a u menších plemen jsou dokonce až nezbytné. Pejsci navlečení v bundičkách a vestách mohou vyvolat úsměv na tváři, nejen proto, že nám připomenou malé děti. Ale nejde o žádnou módu, nýbrž praktickou věc, která ochrání před chladem. Podle čeho tedy vlastně takový obleček vybírat, abyste neudělali chybu?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Starejte se hlavně o tři důležité parametry

Co přeměřit? Nezáleží ani tak na plemeni, samozřejmě – psí oblečky nenosí jen a pouze čivavy a jorkšíři, repertoár je mnohem širší, vybírat můžete i z dosti pestré směsice různých značek, podobně jako u oblečení určeného pro nás. Pokud jste se rozhodli potěšit vašeho pejska novým oblečkem, dívejte se hlavně na tři velikosti. Které to jsou?

  • Obvod krku. Měříme jej tam, kde je krk nejširší a nezapomínáme na rezervu kvůli komfortu.
  • Obvod hrudníku. Ten se měří v místě, kde je hrudník nejširší. Pozor, aby obleček nebyl těsný.
  • Délka zad. Tu změříme jednoduše – bodem A bude kohoutek a bodem B zase kořen ocásku.

Měřte psa pečlivě

Bunda, svetřík, mikina – zkrátka psí obleček, který bude slušet. Psa měřte pečlivě, zvláště u menších plemen rozhoduje snad každý milimetr a kdyby se čtyřnožec až příliš vrtěl, nebojte se požádat někoho dalšího o asistenci, abyste neudělali zbytečnou chybu. V případě, že chcete pořídit kombinézku, bude ještě nutné přeměřit délku nohavic, jinak je postup vlastně totožný jako v prvním případě.

Hodně hustá srst? Pak to vezměte v potaz

Rezerva je nutná hlavně tehdy, když má váš psí přítel hodně hustou srst. Tehdy počítejte naměřené hodnoty na délce zad a obvodu hrudníku spíš jako orientační a nebojte se v takovém případě i malý kousek přidat. Měření nejsnáze provedete krejčovským metrem, jenž je dokonce i v dnešním světě zavedenou klasikou.

 

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest