výběr tažného postroje pro psa

Tažné postroje pro psy musí být pohodlné a velkou výhodou je, pokud se dají snadno nastavit. Někdy totiž stačí jen pár vydatnějších večeří nebo dva týdny bez sportu a psí bříško se trochu zakulatí. Tréninky, ale také dlouhé procházky, pes se musí dostatečně vybouřit, zvláště když v něm dřímá opravdu velká porci energie. Postroje pro psy jsou důležité nejen při výletech, ale také obecně kvůli bezpečnosti. Zkusili jste už někdy jízdu zasněženou krajinou se psím spřežením? Tohle by bez kvalitních postrojů vážně nešlo!

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Sportování se psem může být velká zábava

Slyšeli jste už někdy o sportovních aktivitách jako je bikejoring nebo canicross? Právě tehdy se totiž uplatní kvalitní tažné postroje pro psy. Spalovat kalorie můžete i společně a totéž platí o shazování přebytečných kil. Pokud chcete být v kondici, není důvod něco ještě oddalovat – byť je možná venku zima nebo déšť, což by citlivější povahy mohlo odradit. Váš pes bude jistě rád souhlasit.

Výběr postroje pro psa

Existují jednoduché volnočasové modely, ale pak také tažné postroje pro psy nebo i sportovní varianta, která je zlatou střední cestou. Je pravdou, že u malého pejska stačí malé řemínkové postroje, protože jej snadno, a to i kdyby měl zrovna zlobivou chvilku, zvládne i dítě. Psí plemena budící respekt kolemjdoucích jsou ale o něčem docela jiném. A o čem vlastně tyhle doplňky jsou? Cílem je jednoduše ulevit od obojku, který je psům někdy doslova až na obtíž… Pokud vybíráte vhodný postroj, věnujte pozornost počtu švů. Čím méně, tím lépe. Kvalitní postroje pro psy mají provedení popruhů udělané jako základní konstrukci postroje – to znamená, že popruhy procházejí celou konstrukcí postroje samostatně a polstrování je na popruhy našité.

 

Úleva v oblasti krku pejska potěší

Na vodítkách táhne, ale s opravdu dobrým tažným postrojem se váha rozloží a pes se bude cítit komfortně. Na trhu je velký rozdíl v materiálech, ale také provedeném střihu. Jiný postroj se hodí pro agilitydogtrekking, další zase pro občasné procházky do volné přírody, když chcete nechat vodítko doma. Cílem je zajistit, aby se pes nadýchal čerstvého vzduchu podle libosti, protože jej dobře ušitý postroj nebude nikde tlačit nebo dusit jako právě vodítko. Při výběru nemusíte nikam spěchat, nechejte si vše opravdu dobře projít hlavou. Psí pohodlí totiž není samozřejmost, dejte proto raději na rady těch zkušených!

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest