vodítko pro dva psy

Pokud máte doma početnější psí rodinu, možná si budete chtít pořídit vodítko pro dva psy. Samozřejmě z ryze praktických důvodů, neboť se tak usnadní venčení a procházky. Držet dvě vodítka najednou je nepraktické a pořád je zde riziko, že se jedno z nich trochu vysmekne. Nemít psa pod kontrolou je zvláště ve městě nebezpečné, a to i za předpokladu, že jde jinak o poměrně dobře vycvičené zvíře.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Když jeden z psích kamarádů zabere více

Kvalitní vodítko pro dva psy je důležité nejen tehdy, když rádi a často sportujete společně se svými zvířecími přáteli. Každé z vodítek bude mít svou barvu, a i při sportu budou díky rozdvojce na flexi dostatečně daleko od sebe. Modely jsou různé a je dobré je přizpůsobit plemenu psa. Vodítka samozřejmě snesou různou zátěž, proto vybírejte pečlivě a mějte i nějakou rezervu pro případ, že během pár měsíců jeden z pejsků trochu přibere. Dvě flexi vodítka v jedné ruce, to znamená velké riziko nehody, pádu, zaškobrtnutí, zvláště při rychlejším pohybu nebo při sportu. Mnohem praktičtější je rozdvojka, resp. dvoják, na jednu flexi. Pokud máte doma více chlupáčů, snad ani není důvod přemýšlet o tom, že byste každého venčili zvlášť, strávili byste jen nad tímto úkonem snad nekonečnou porci času. Proč si pak neulehčit práci?

Dostatečný prostor, pohodlí pro oba pejsky

Pokud nemáte možnost venčit společně s partnerem nebo dalšími členy domácnosti, je vodítko pro dva psy ideálem nad jiné. Dříve unikát, dnes už spíše zavedená klasika, která šetří čas a energii na důležitější věci. Někteří majitelé nenabídnou na podobná zařízení dobré reference, je to však ale i otázka vkusu, což je zcela samozřejmé. Sto lidí a sto chutí aneb každému přijde vhodné něco jiného. Se samonavíjecím vodítkem budete mít lehčí práci, cílem je vlastně hlavně to, aby se pes zbytečně neškrtil nebo netrpěla jeho páteř a namožená zápěstí nás, lidí, také nejsou právě žádoucí. Je třeba důmyslnosti, ať už si vybereme vodítka z kůže nebo například nylonu, protože pestrý výběr materiálu je tím, co zdobí dnešní trh.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest