psi k adopci z útulku

Kdo má rád pejsky, určitě se nespokojí jen s jedním kamarádem, zvláště když má poměrně velkou zahradu, kterou by byla škoda nevyužít pro radovánky čtyřnohých svěřenců. Kde hledat zvíře, které je možné si osvojit? Odpověď je jasná, nejčastěji v útulcích, protože i sem vlastně zamíří každý pes, co je kupříkladu nalezený na ulici a nikdo se o něj nehlásí, nebo psi z množíren. A místo, kde je hledat, je také naprosto nasnadě. Každý správný útulek má také své internetové stránky, kde pravidelně aktualizuje databázi svěřenců. Padne vám některý z nich do oka?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejen o věku, ale také o povaze…

Samozřejmě, někteří z nich budou vhodnější k dětem, jiní se potom svou letorou hodí spíše k osaměle žijícím seniorům. Album určitě napoví, fotky, ze kterých bude jasné, jak pes vypadá a jaký má pohled, vám pomůžou ve finálním rozhodování. Psi k osvojení mají svůj profil, kde se zadají všechny klíčové dostupné informace. Věk (alespoň přibližně, pokud jde o nalezence bez dokladů), pohlaví, plemeno, ale také srst, zdravotní stav a další věci. Co je třeba uvést do profilu, aby byl úplný? Psi mají každý jinou povahu, a právě ta někdy rozhoduje o tom, jestli se vyloženě hodí do početnější rodiny se zahradou nebo spíš malého městského bytu, kde bude většinu dne trávit ve společnosti seniorky.

Povaha psa

Je nedůvěřivý k novým lidem nebo naopak přátelský? Každý pejsek si něčím prošel, zvláště pak v útulcích – a někdy jde i o docela smutný příběh. Měli bychom proto vědět vše podstatné, zejména pokud máme děti. Trvá dlouho, než naváže vztah s člověkem nebo je to veselý extrovert? Štěká často nebo je spíš klidné povahy, tedy typický gaučový psík? Opustil ho majitel a působí spíš vystrašeně, protože se bojí, co ho ještě v životě potká za špatné věci? Tyhle všechny otázky je třeba zodpovědět, protože psí povaha, je podobně jako lidská, určována i zážitky a okolním prostředím, které není vždycky přívětivé a milé. Psi k osvojení ale v databázi útulků nabízí široké možnosti a jistě si tedy svého nového kamaráda vyberete pečlivě…

Pořízení psa z útulku

Chystáte se do útulku pro psa? Pak by vám neměl ujít náš článek o pořízení psa, ve kterém shrnujeme vše potřebné. Pokud jste si 100% jistí, že psa chcete a jste připraveni na peripetie, které mohou v prvních týdnech nastat, pak je ten správný čas pro přijetí nového člena rodiny. Nový domov a lásku vám pes brzy oplatí. Pořídili jste si psa z útulku? Jaké byly první dny? Jste se svým rozhodnutím spokojeni? Napište nám do komentářů.

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest