pokojová klec pro psa

Podle některých chovatelů trest, za který by se měl majitel stydět, pro jiné zase nutnost, která může být v budoucnu hodně užitečná, když se bude používat s rozvahou. Cílem určitě není psa nějak trápit a stresovat, klec v bytě neznamená, že chceme zvíře týrat. V čem může být výhodou a vyplatí se učit pejska už od nejútlejšího věku, že je součástí bytu? Nezapomeňte, může být prostorná a ve variantě XL rozhodně nebude na překážku ani větším plemenům. Pes si v ní jen občas odpočine…Bude ji brát prostě jako svou boudu v bytě.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Klec na psa do bytu je vhodné používat už od štěněte, neboť například ochrana sedačky a skříní je hodně důležitá. Se štěnětem nemůžeme trávit čas 24/7 a rozpustilý drobeček by mohl začít někdy protestovat, když jej necháme o samotě – a to ničením věcí. V domácnosti také číhá nebezpečí, a to i když většině možných scénářů zamezíme, pořád jsou tu kabely nebo třeba saponát, ke kterým se může zvláště neposedné štěně snadno dostat. V kleci se štěně naučí odpočinu, zvláště pokud mu do klece položíme hračku nebo pamlsek, který vydrží delší dobu, jako například sušené hovězí ucho. Klec na psa do bytu může vlastně sloužit jako bouda, ale také přijde vhod, když je třeba rekonvalescence po operaci nebo nemoci – a je tedy nutný, řečeno žargonem moderních lékařů, klid na lůžku.

Stravování bude už brzy vyřešeno…

Jíst na jednom místě, a to zvláště tehdy, když pamlsky drobí. Klec na psa do bytu může být užitečnou i v tomto případě, v kleci může mít misku s vodou a granulemi, zkrátka může jít o „jeho“ místo, kam nikdo další nesmí – ani druhý pes v domácnosti. Zkrátka příjemné útočiště, které bude jen a jen jeho. Pro pozdější přepravu autem nebo odpoledne strávené o samotě je klec ideální variantou. Dbejte ale na to, aby pes nebral klec jako formu trestu, ale spíš místo, kde bude trávit určité chvíle dne, kdy mu nemůžete dělat společnost například kvůli práci nebo rodině.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest