frisbee se psem

Psí frisbee, princip téhle hry je vlastně jednoduchý a baví nejen několikaměsíčního psího dorostence, jehož jste si zrovna přivezli domů a chcete se s ním trochu sžít. Možná vás trochu překvapí, že právě psí frisbee je sportovní disciplína podobně jako biatlon nebo fotbal. Šikovní psi v něm sbírají medaile a ocenění a může si jej vyzkoušet snad každý pes, který má hravou povahu a není zrovna gaučovým povalečem od přírody. Povězme si o tomto relativně novém druhu sportu něco víc…

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Zaujmout psího sportovce je velmi důležité

Musí mu padnout do oka hned na první pohled. Plastový kulatý disk, kterým budete házet doma po trávníku, je vlastně docela dobrým začátkem. Dog Frisbee je ale sportem ještě o mnoho složitějším, rozeznává několik různých disciplín. Hod, jemuž se říká roller, kdy disk vymrštíte tak, aby se kutálel po směru hodinových ručiček, je pomyslným druhým levelem. Hodně těžkou disciplínou, vlastně opravdu královskou, je Freestyle – dogfrisbee. V soutěži máte deset různých disků, dvě minuty času a hudbu, během které předvedete svou sestavu jako při krasobruslení. Přesně tak, kvarteto rozhodčích, kteří hodnotí pána i psí dovednosti a jeho atletické dispozice, společnou souhru této dvojice. Jeden ze sudích pak také posuzuje chytání disků, ne vždy se totiž chycení do tlamy pejskovi podaří.

Vyzkoušet si jej můžete klidně ještě dnes

Dog frisbee je sportem, který opravdu letí a zkusit si jej můžete i sami doma na zahradě. Stačí k tomu jen minimum věcí a trochu času. Bude bavit pejska nebo ne? To je zásadní otázka, ale je skutečně velmi pravděpodobné, že letícím diskem to malé hravé štěně zaujmete hned. Je podobně populární jako Agility, další z kategorie sportů, kde se zábavnou formou spalují kalorie a kde se pořádně zapotí i majitel. Nakonec, zdravý pohyb na čerstvém vzduchu prospěje úplně všem. Jak už jsme psali v jiných článcích, s pořízením psa si nelehnete na gauč. Naopak, je to závazek, zvláště u hodně aktivních plemen, která pak musíte pořádně zabavit a chystat jim pak stále něco nového a atraktivního.

 

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest