jak koupat psa

Váš pejsek se může na první pohled jevit jako naprosto zdravý – vždy v pohybu, s pěknou srstí a chutí k jídlu. Přesto tomu může být jinak. Každému majiteli, a jistě i vám, záleží na tom, aby byl jeho pejsek zdravý a spokojený. Jak to mít vždy pod kontrolou a co si na chlupáči třeba důkladně všímat?

U psa je nejvíce zatíženou oblastí těla právě pohybový aparát. Psi jsou jednak neustále v pohybu, a kromě toho rostou velmi rychle, zejména větší plemena. Tlak na pohybový aparát je tím pádem velký a riziko onemocnění kloubů a kostí je vysoké. Je třeba tomuto stavu předcházet dříve, než je pozdě. Pamatujte na to, že pejsek neumí říct, když ho něco bolí, a tak my majitelé musíme předvídat. “Možná si ani neuvědomíte, že ten pes už začíná mít problémy s klouby, možná si myslíte, že se mu teď nechce jít na procházku, nějaký je líný, jen leží… a to už je znak toho, že ten pes něčím trpí,” upozorňuje veterinární lékařka Zuzana Fekečová.

Rovněž je třeba všímat si změn na srsti u psa. Ta by měla být na pohled hezká, lesklá a čistá. Psí srst však vyžaduje i péči – podle typu srsti časté nebo občasné česání, kartáčování, stříhání, úpravy. Psům, které mají podsadu nebo dlouhou srst, je třeba se věnovat více. Naopak nejjednodušší je údržba krátké srsti u psů, stačí ji občas překartáčovat a pokud pes dobře snáší koupel, po procházce v dešti mu ji můžete dopřát.

Zpozornět byste měli, pokud pozorujete lysiny, nadměrně vypadající srst, slepenou srst, kožní problémy. Mohou to být následky mechanického odření, ale také parazitů nebo různých chorob. Tehdy je nejlepší obrátit se na veterináře. Klíčová je však správná výživa, aby pes dostával dostatek vitamínů a minerálů. Kvalitní strava by zároveň měla zabránit alergickým reakcím.

Na podporu kloubů, zdravé kůže a srsti může být účinným pomocníkem mořský kolagen pro psy. Stavební bílkovinu kolagen mají lidé i zvířata přirozeně v těle, se stoupajícím věkem nebo během zátěžových období jej však nemusí mít dostatek. Podávání kolagenu ve formě výživového doplňku psovi podpoří správnou strukturu chrupavky, kostí, kůže a má vliv i na růst zdravé a krásné srsti.

Na trhu najdete oblíbenou českou značku kolagenu pro zvířata Incapet Collagen, která vznikla jako dvojče kolagenu pro lidi, Inca Collagen. Je to 100% čistý mořský kolagen, který již pomohl mnoha psům s prevencí zdravotních problémů, ale také jako podpůrný doplněk při léčbě.

„Máme za sebou měsíc užívání mořského kolagenu od Incapet Collagen. Myslím, že větší zhodnocení budu moci dělat až po několikaměsíčním užívání, ale za tento měsíc můžu určitě říct, že se mi zdá, že se všem našim psím dívkám o něco zlepšila srst, je hebčí a vypadá lépe.” Nikol Pospíšilová z české chovatelské stanice Bohemian Crystals

“Naše Glořinka měla problém se zadními tlapkami a měla už problém s dlouhými procházkami, ale po užívání kolagenu od vás se jí výrazně polepšilo a opět můžeme chodit spolu vesele ven.” Chovatelka Adriana

Doplněk stravy Incapet Collagen se jednoduše podává, stačí ho pejskovi nasypat do misky s jídlem každý den. Jako základní stavební bílkovina v těle pomáhá:

  • posílit chrupavky, kosti, tkáně a šlachy u psa,
  • podporuje regenerační procesy při léčbě zranění a onemocnění pohybového aparátu,
  • pomáhá jako prevence vzniku degenerativních onemocnění,
  • podporuje strukturu kůže, pomáhá při léčbě kožních chorob u psa,
  • podporuje růst krásnější srsti, zmírňuje línání,
  • podporuje také zdraví a pevnost psích drápků.

Incapet Collagen tedy poskytuje pro psa hned několik plusů v jednom. Podávejte psovi kolagen již od věku štěňátka, abyste mu zvýšili šanci bezproblémového, dlouhého a zdravého života.

Foto zdroj: Envato Elements

Pin It on Pinterest