druhy krmiva pro psy

Každého majitele čtyřnohých zvířecích mazlíčků zajímá složení suché stravy. Nejde jen o zvědavost, ale spíše nutnost, protože zdraví našich psích kamarádů je na prvním místě a nekvalitní jídelníček by mohl znamenat průjmy, bolesti a dlouhodobé zdravotní obtíže. Podobným problémům se totiž dá jednoduše předcházet, a to pečlivým výběrem krmiva, které bychom neměli často měnit. Volbou osvědčené značky s dobrou reputací chybu rozhodně neuděláme, hledat inspiraci u zkušených chovatelů je moudré řešení. A co nám řeknou nezávislé testy? Jednoduše, jde o další poradní hlas.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Trh s krmivem je velmi pestrý, vybírejte pečlivě

Nabídne neutrální pohled na věc a opravdu dopodrobna ukáže, jaké je složení suché stravy našich psích přátel. Test granulí pro psy naznačí, že menší podíl vlákniny je problém a vysoký obsah pšenice je také na pováženou. Oves rovná se vláknina, to sice ano – ale pšenice je hůře stravitelná a nemá příliš velkou výživovou hodnotu (a to nejen pro psa, problém s ní určitě mají i zodpovědní majitelé koček). Poměrně dobře stravitelná je rýže a výrobce neudělá chybu ani tím, když přidá bylinky nebo ovoce. Pozor také na kalorickou hodnotu!

Pozor na podíl tuku

Test granulí pro psy napoví, které krmivo je optimální. Bílkovin by měla být v granulích minimálně pětina, u krmiva pro štěně nebo psa s velkou fyzickou zátěží ještě o trochu více. Dále je jasné, že jakostní krmivo obsahuje zhruba 4 % vlákniny a jen menší množství sacharidů. Bez porce vápníku a draslíku se na výbornou hodnotí těžko. Všímejme si také podílu tuků, zvláště pokud nemáme doma zástupce od přírody aktivního plemene a nejsme sami v nejlepší kondici, nechodíme běhat do parku, kde by nás pes mohl doprovázet a podobně.

Čím více masa, tím určitě lépe!

Kuřecí, hovězí, vepřové, ale i jehněčí – test granulí pro psy mluví jasnou řečí, prakticky obecně platí, že čím vyšší je podíl masité složky, tím kvalitnější krmivo máte před sebou. Pes je totiž masožravec a ošidit jej pšenicí nebo kukuřicí může znamenat zátěž pro trávení a vlastně celé tělo. Zvláště pokud je váš čtyřnohý přítel hodně aktivní, měl by mít podíl masa zcela zásadní roli při výběru granulí. Nevíte si s výběrem granulí rady? Mrkněte na naši kategorii krmivo, kde spolu s chovateli vytváříme reálné recenze krmiva pro psy.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest