horoskop pro psy

Pokud chcete lépe porozumět chování svého psa, zajímejte se o to, v jakém znamení se narodil. To vám odhalí, proč se od sebe dva psi jednoho plemena mohou diametrálně lišit. Pes ve znamení Býka bude citlivý a bude vyžadovat láskyplnou péči. To samé plemeno ve znamení Blíženců bude zvědavé a bude se chtít neustále učit novým věcem. Objevte velký psí horoskop.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Vášniví Berani (21. 3. – 19. 4.)

Psům, kteří se narodili ve znamení Berana, vládne planeta Mars. Tato planeta se označuje za rudou, jasnou nebo hořící, ovládá ji vášeň. Psi Berani jsou alfa samci. Je pro ně typické vysoké sebevědomí a síla. Možná proto nepřijde na váš povel „ke mně“ okamžitě, ale zato chce být středem vašeho světa a všeho kolem vás. Vzhledem k tomu, že je tento pes chytrý, hravý a přirozeně zvídavý, můžete se s ním objevit u veterináře častěji než byste chtěli. Drobné nehody na sebe nenechají dlouho čekat.

Jaký by měl být páníček: Jeho páníček by měl být důsledný a sportovně založený. Pes s touto povahou potřebuje dlouhé procházky, aby se mohl pořádně vyřádit a vyběhat.

Plaší Býci (20. 4. – 20. 5.)

Býci milují pohodlí. Pejsci v tomto znamení se rádi válí na nejteplejším a nejpohodlnějším místečku vašeho domova. Jsou pod nadvládou Venuše, což je planeta lásky, krásy a jemnosti. Když psi Býci něco chtějí, tak to tak zkrátka bude. Obecně můžeme říct, že jsou spíše plaší a dokážou se odvázat až ve chvíli, kdy se cítí bezpečně. Preferují spíše klidnější prostředí, hlasité zvuky a chaos je přivádějí do stresu. Proto se bojí bouřek nebo třeba sekaček.

Jaký by měl být páníček: Páníček psa Býka by měl být především klidný, vyrovnaný a milující.

Energičtí Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Psi ve znamení Blíženců jsou zvědaví na všechno, co se kolem nich děje. Mají spoustu nespoutané energie, kterou potřebují nějakým způsobem vybít. Rádi dělají šašky svým páníčkům, ale také rádi získávají pozornost cizích lidí. Mezi jejich hlavní povahové vlastnosti patří společenskost a snaha o upoutání pozornosti. Upoutat pozornost chtějí za každou cenu, takže se kvůli tomu mohou dostat i do potíží. Obecně se dá říci, že se jedná o psy aktivní, někdy pasivní, ale občas také agresivní. Psi Blíženci milují cvičiště, rychlost a rádi se učí. Jejich extrovertní povahu může narušit občasná nervozita a náchylnost k úzkostné separaci.

Jaký by měl být páníček: Majitel psa by měl být především tolerantní, ale také aktivní. Měl by hýřit nápady, aby dokázal pejska zabavit.

Citliví Raci (21. 6. – 22. 7.)

Psi narození ve znamení Raka spadají pod nadvládu Měsíce. A Měsíc je emotivní, citlivý a pečující. Jejich živlem je voda, která teče a hýbe se. Psi Raci jsou velice milující, roztomilí, ale také citliví. Touží po lásce, ale nesnášejí kritiku. Jestliže s nimi trénujete poslušnost, je potřeba s nimi pracovat opatrně a citlivě, aby se neurazili. Nová místa a noví lidé je zneklidňují. Tento neklid zahánějí jídlem, proto mohou rychle přibrat na váze. Těmto chlupáčkům musíte neustále projevovat velkou náklonnost a pozitivně je motivovat.

Jaký by měl být páníček: Jejich majitel by měl být především chápavý a klidný, který bude pejskům projevovat náklonnost.

Věrní Lvi (23. 7. – 22. 8.)

Pes ve znamení Lva je neoficiálním králem či královnou domácnosti. Psi Lvi milují rozmazlování a usilují o pozornost. Tomuto znamení vládne Slunce, které je vznešené a velkorysé. Proto jsou psi v tomto znamení plní energie a ohně. Jsou rádi venku, ale dost štěkají. Štěkáním vás upozorňují na to, že si jich máte pořádně všímat a věnovat se jim. Tito mazlíčci chtějí být stále středem pozornosti bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Nesmíme zapomenout zmínit, že psi v tomto znamení jsou nejvěrnější z celého zvěrokruhu.

Jaký by měl být páníček: Páneček by měl být tolerantní, ale také zásadový. Pes v tomto znamení mu totiž může lehce přerůst přes hlavu.

Čistotné Panny (23. 8. – 22. 9.)

Znamení Panny je pod nadvládou Merkuru, což je planeta intelektu. Jestliže tedy toužíte po klidném psovi, chtějte takového, který se narodil rodičům ve znamení Merkuru a Panny. Psi ve znamení Panny si libují v rutině a čistotě. Jestliže je tedy čas jídla, nezapomeňte jim pořádně umýt misky. Ze špinavých misek totiž nežerou. Čistota se pojí i s jejich osobní hygienou a rutina zase odkazuje k tomu, že nesnášejí změny. Díky tomu, že jsou mazlící pracovití a oddaní, poměrně snadno je vycvičíte. Pak se můžete spolehnout, že vás poslechnou na slovo. Milují lidskou společnost, takže s vámi klidně pojedou i na dlouhý výlet. Jsou ideální pro děti, starší a handicapované lidi.

Jaký by měl být jejich páníček: Majitel psa by mu měl umět dodat pocit lásky, ale také pevného vedení. Měl by psovi dopřát také hodně pohybu.

Roztěkané Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Psům Váhám vládne planeta Venuše. Proto mohou být trochu nerozhodní a svojí povahou připomínat děti s ADHD. Kvůli tomu, že nedokážou udržet koncentraci delší dobu, se tito pejsci hůř trénují. Jinak to jsou ovšem velice milující a příjemní společníci, kteří potřebují jemnou disciplínu, aby se cítili bezpečně. Křikem u nich ničeho nedosáhnete. Tito psi nejsou podle charakterových vlastností vhodní pro chaotické a hektické situace. Připravte se také na to, že Váhy nemají pravidelné stravovací návyky. Zkrátka jedí, kdy chtějí. Na druhou stranu jsou velmi společenští, chtějí být v neustálém kontaktu s lidmi nebo jinými psy. Tito psi se stanou vaším věrným „ocáskem“.

Jaký by měl být jejich páníček: Páníček by měl být přátelský a dokázat pejskovi poskytnout harmonické prostředí. Zároveň musí psa umět sebejistě vést.

Vlivní Štíři (23. 10. – 22. 10.)

Psům narozeným ve znamení Štíra vévodí planeta Pluto. Štír je znamením velmi emotivním. Psi jsou obvykle robustnější a pyšní se silnou vůlí. Díky tomu obvykle dostanou to, co chtějí, a dokážou mít velký vliv na psy i lidi v okolí. Štíři dokážou vyděsit ostatní zvířata, ale ke svým majitelům jsou maximálně loajální a milující. Ke zmírnění stresu potřebují každodenní trénink. Bez disciplíny bude jejich chování nevyzpytatelné. Díky tomu, že jsou zábavní, dokážou lidem zlepšit náladu. Jsou velmi intuitivní, ale pozor, mají paměť jako slon, pokud jim někdo ublíží. Obecně jsou Štíři spíše samotáři, ale lidskou společnost milují.

Jaký by měl být jejich páníček: Jejich majitel by měl být především trpělivý a do života jim vnášet disciplínu.

Svobodní Střelci (22. 11. – 21. 12.)

Psům Střelcům vládne Jupiter. Pamatujte, že Střelci patří mezi ohnivá znamení, která milují výzvy a dobrodružství. Proto se jim zalíbí cestování a svoboda. Rozhodně se nejedná o typ psa, který by dokázal být uvázaný u boudy nebo chodit na vodítku. Jestliže chcete, aby vás Střelec akceptoval, ponechte mu volnost. Štěňata Střelců jsou doslova nekonečnou zásobárnou energie. Obecně můžeme říct, že psi v tomto znamení jsou šťastní a laskaví, ale jen když mají dostatek svobody. Milují fyzickou náklonnost a rozhodně vás budou milovat až do smrti, pokud jim ukážete, že oni jsou pro vás tou pravou a jedinou láskou. Jsou to věrní psi, kteří však mohou trpět separační úzkostí.

Jaký by měl být jejich páníček: Majitel Střelců by měl být velkorysý, veselý, s nadhledem a kliďas, kterého nic nevytočí.

Tvrdohlaví Kozorozi (22. 12. – 19. 1.)

Kozorohům vévodí planeta Saturn. Jedná se o zemské znamení, které potřebuje mít neustále nějaký úkol nebo na něčem pracovat. Proto by měl být jejich páníček setsakramentsky aktivní. Psi v tomto znamení jsou čistotní, kultivovaní, ale mají svou hlavu. Budou si užívat běh a cvičení. Kromě toho jsou disciplinovaní a oddaní. Na rozdíl od jiných znamení tolik nespí a stres jim způsobuje úzkost. Ne vždy si porozumí s dalšími domácími mazlíčky. Dlouho jim trvá si zvykat na dalšího psa, kterého do smečky pořídíte.

Jaký by měl být jejich páníček: Páníček by měl být spravedlivý, aktivní, který dokáže střídat práci, hraní a relax.

Nepředvídatelní Vodnáři (20. 1. – 18. 2.)

Vodnáři jsou vodním znamením, kterému vládne Uran. Patří mezi nejinteligentnější a nejintuitivnější psy ve zvěrokruhu. Těšit se můžete na psa plného energie a nepředvídatelných nápadů. Během chvíle se jim dokáže změnit nálada a také umí být rychle na zcela jiném místě, než byli před chvílí. Velice dobře si rozumí s ostatními zvířátky. Občas si dělají, co chtějí. Svoji lásku dávají velice hlasitě najevo. Potřebují svůj prostor a čas, aby mohli vymýšlet a plánovat další dobrodružství. Dokážou vás nečekaně oslnit a překvapit.

Jaký by měl být jejich páníček: Vodnář potřebuje majitele zbožňujícího, chápavého a aktivního, kterého jen tak něco nezaskočí.

Magické Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou znamením vodním a společně s Jupiterem utváří psa s magickou citlivostí. Aby psi mohli vzkvétat a dobře prospívali, potřebují mírumilovnou atmosféru, jinak se tito milí psi dostanou do stresu. Jedná se o nezávislé psy, kteří si dělají, co chtějí, ale neradi vzbuzují pozornost ostatních. Mají vyvinutý šestý smysl na nálady zvířat a lidí pohybujících se v jejich blízkosti. Pokud odhalí špatnou náladu, budou se vás snažit rozveselit. Občas mohou být tito psi až příliš zahleděni do sebe, takže se vám může zdát, že jsou ztracení ve svém vlastním vnitřním světě.

Jaký by měl být jejich páníček: Majitel pejsků by měl být velice chápavý, citlivý a především sám dobře vyrovnaný.

Odpovídá horoskop povaze vašeho psa? Máte doma kliďase, nebo divočáka?

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jana Uvízlová | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest