klidný pes k rodině

Nechcete žádného divočáka, ale spíše psa, jenž bude dobrým kamarádem a společníkem pro deštivé dny, ale rád se bude i povalovat ve stínu na zahradě. Je jasné, že psí povaha bude pokaždé trochu jiná, nicméně pokud chcete kliďase, měli byste se zaměřit na konkrétní plemena psů, která k tomu mají ty nejlepší možné předpoklady. Nemusí jít přímo o lenocha na gauči, ale jde o to, aby ladil k vašemu klidnějšímu životnímu stylu. Někdo zkrátka chce psa na agility a proběhnutí se do přírody, další majitel pak dává přednost poněkud odlišným vlastnostem.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Akita aneb trochu exotiky

Pejsek jako je Akita dovede dobře hlídat, ale neštěká, pokud nemusí. Je věrný a vytvoří skvělý tandem s jedním, maximálně dvěma lidmi. Působí trochu rezervovaně, k cizím lidem vystupuje jako aristokrat. Je ale nutné, aby měl perfektní výcvik, takže nejde o psa pro každého. Mezi klidná plemena psů patří také anglický mastif, i když na první pohled vypadá opravdu majestátně. Žádné impulzivní chování u něj nečekejte, má v sobě opravdu onen stoický klid Britských ostrovů.

Dalším kliďasem je například francouzský buldoček, který je chytrý a zamiluje si i děti. Málo štěká a nerad dlouhé procházky, takže s vámi bude spíš trávit den na zahradě. Klidná plemena psů zastupuje tento elegán jen pár generací, jde totiž o jednu z novějších ras, která se vyvinula z anglických buldoků zhruba před 100 až 150 lety. Ale že se to povedlo, co říkáte?

A co takhle zkusit retrívra?

Klidná plemena psů aneb zlatý retrívr? Kdo by tyhle elegány nemiloval, že? Ochotný poslouchat, ochotný i k dětem, trpělivý a příjemné povahy. Je vhodným pro terapie, využívají jej například i záchranáři pro jeho velkou inteligenci. Výhodou pak určitě je, že si vystačí s větší zahradou, ale také bude chtít určitou porci vašeho času – není vhodný pro lidi, kteří často nejsou doma nebo nemají na psa tolik času. V tom případě se zamyslete nad jiným plemenem, zkrátka takovým, co také „umí být samo“.

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest