Cílem je optimální složení granulí a vězte, že krmivo pro opravdu velká plemena se od toho pro jezevčíky nebo kokršpaněly může hodně odlišovat, nejen v ohledu velikosti. Zatímco malý pes spotřebuje velké množství kalorií, velké plemeno vyžaduje porci vápníku navíc, protože má zpravidla mohutné kosti.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Co uvážit, když zrovna vybíráte vhodnou značku?

Ujasnit si priority, to je důležité, pokud se rozhlížíte, co by vašemu čtvernožci nejvíce zachutnalo. Přizpůsobte i zdravotní stav, možná má cukrovku, možná i určitou nadváhu, kterou by bylo dobré řešit, než přeroste v obezitu, potíže s klouby a podobně. A co styl života? Běhá psisko po zahradě nebo je naopak spíš typickým panelákovým mazlíčkem, jenž si užije pohybu hlavně při procházkách v parku? Energetický příjem a energetický výdej, to jsou dvě veličiny, které si musíte bezpodmínečně hlídat. Samozřejmě nejde počítat každou kalorii, spíše brát v úvahu přibližné hodnoty a psa příliš nepřekrmovat, odrazilo by se to jinak brzy na jeho zdraví!

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248450" width="480" height="480" mobile="yes"]

Takzvaně atletické plemeno zase bude mít kalorickou spotřebu hodně vysokou. Pokud ale budeme krmit nesprávným druhem granulí, hrozí nárůst podkožního tuku. Obecně, granule pro velké psy jsou určeny pro plemena mezi 25 a 45 kilogramy váhy.  Mantinely jsou nastaveny jen hodně zhruba, ale označením na obalu se řídit zkrátka musíte. Menší pes a příliš velké granule, to s sebou nese i nebezpečí udušení. Ovčákovi zůstanou zcela zbytečně kusy malých granulí v mezizubních prostorech. Granule pro velké psy musí obsahovat i dostatek kvalitní vlákniny (ideálně zhruba 5 % suchých granulí), kterou potřebuje nakonec každé zvíře, každý savec – a bez níž by trávení nebylo tak efektivní, mohla by přijít zácpa.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248441" width="480" height="300"]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248453" width="480" height="480" mobile="yes"]
[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest