Výživné a také dostatečně drobné, aby je mohl pes dobře rozkousat. Právě granule pro malé psy jsou na trhu musí splnit hodně očekávání – například i mít dostatek kalorií na jednu porci, protože energetický výdej některých psích ras menšího vzrůstu je hodně velký. Takový pejsek je často a rád hodně aktivní, snad aby jej nikdo nepřehlédl a nezapomnělo se na něj právě při krmení.

Posilování žvýkacích svalů je hodně důležité

Tvrdší granule musí pes nejdříve rozkousat a je to tak dobře – protože jeho čelisti se musí efektivně trénovat, žvýkací svaly potřebují posílit, a to nejen u štěňat. Krmivo pro menší plemeno v dospělém věku (tedy psa, který váží méně než 10 kilogramů a je starší jednoho roku) by mělo splnit ještě další požadavky. Především musí chutnat, nejen proto, že menší pejsek je zpravidla i mlsnější než větší plemena. Možná pak bude lepší nejprve nabídnout vzorek krmiva a podle něj se orientovat, abyste potom zbytečně nekoupili nějaké dražší a větší balení granulí, které do svého psího kamaráda opravdu jen tak nedostanete. Chuť je opravdu zásadní, přestože má pes méně chuťových buněk než kočka, což se jistě všeobecně ví.

Klíčové je samozřejmě i složení. Prvotřídní bílkoviny, trochu bylinek, ovoce a zelenina kvůli vláknině, dostatek vitamínů a minerálních látek. Asi tři procenta vlákniny, deset až patnáct procent tuků, a ještě vyšší porce proteinů, která může přesáhnout i čtvrtinu objemu. Pozor na alergeny, kterými může být pšenice, sója nebo ve výjimečných případech i maso. Psí imunita je vážně různorodá, takže pokud zjistíte, že na krmivo nereaguje dobře, změňte je nebo se poraďte s veterinářem, kde je vlastně problém. V zásadě se není čeho obávat, protože kvalitní granule pro malé psy jsou obvykle dobře akceptovány, a to i skutečnými mlsouny z povolání.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

Pin It on Pinterest