gps lokalizovani psa

GPS lokator pro psa se jednoduše se spáruje s mobilní aplikací a bude vám dávat echo, kdykoliv se pes ztratí jen trochu z dohledu. GPS navigace nám usnadňuje život nejen tehdy, když za volantem trochu bloudíme, ale i při procházkách se psem. Zvláště těch opravdu dlouhých, třeba poblíž lesních cest, kdy dáváme čtyřnohým přátelům přeci jen trochu více volnosti. Jde také o neocenitelného pomocníka, pokud máte velkou zahradu.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

GPS lokalizátor pro psy

Moderní GPS pro psy má spoustu výhod, nejde rozhodně o žádné polovičaté zařízení. Vysílačka, dotykový displej, voděodolné provedení a v neposlední řadě dosah i v řádu kilometrů. Spolehnout se můžete i na velmi přesné určení polohy psa, ať už se zrovna vydal kamkoliv. Přitom stačí jen malá skulina v plotě a čtyřnohý kamarád je pryč. Nevyhlašujte tedy celostátní pátrání, nemusíte současně ani hned zalarmovat sousedy – mějte GPS lokator pro psa, který usnadní práci i v této poměrně dosti ošemetné situaci. Využití je nakonec poměrně široké, co všechno zvládne takový obojek?

  • Hlídá, aby pes neopustil vytčenou oblast. Pokud se tak stane, zapípá vám hned kontrolka…
  • Historie psí trasy aneb kolik jste toho naběhali společně tento týden?
  • Výcvik bude efektivnější. GPS obojek nijak neublíží, ale pomůže monitorovat všechno dění.

Profesionální výcvik se bez GPS obojku určitě neobejde. Pomůže dohlížet na psa i v době, kdy pojedete např. na odpoledne někam dále od domu, kde nebudete mít přímý dohled, ale také na dovolené, když berete čtyřnohého kamaráda s sebou a je jasné, že se dostane do prostředí, které vlastně vůbec nezná (a nelze tedy nějak přesně předvídat jeho reakci).

GPS obojek

Dnešní GPS obojky využívají dva druhy signálu – GSM a satelitní přenos. GSM síť vyžaduje integrovanou SIM kartu v obojku a umožní vám sledování na základě mobilní aplikace, nicméně pozor, budete vázáni také na mobilní signál. Ten se totiž v lese snadno ztratí, počítejte často i s tím, že můžete mít určité výdaje za spotřebovaná mobilní data. Satelitní signál znamená pro psí GPS vyšší cenovku, ale také spolehlivost a přesnost na poněkud jiné úrovni. Mínusem je pak obvykle i mírně nižší dosah signálu. Všechno důležité řešíte klasickou vysílačkou, ta funguje jako každý jiný přijímač.

Nákup GPS obojku

Na co se soustředit při nákupu? Je to například velikost psa a samotné GPS. Větší plemena psů jsou z obliga, snad si s trochou nadsázky ani nevšimnou, že na obojku něco mají – ale menším pejskům by už zbytečná zátěž mohla vadit, vždy si proto pečlivě zjistěte údaje nejen o hmotnosti, ale také rozměrech zařízení, které bude mít pes neustále u sebe…

 

 

Jak často hodláte obojek používat?

Občasné využití vás zřejmě opravňuje koupit levnější model, ale pokud budete mít GPS v provozu minimálně každý víkend, je lepší si připlatit – když na trhu obecně platí, že za více peněz můžete získat nesrovnatelně lepší kvalitu. Vezměte v potaz i počet psů ve vaší smečce, požadovaný dosah a přesnost zaměření obojku a také výdrž baterie. Kolik vlastně zvládne v plném provozu? A je dobíjení opravdu rychlé?

Jasno byste pak měli mít i o tom, jestli budete jezdit i do zahraničí nebo na časté výlety po vlastech českých, případně budete brát pejsky jen do blízkého lesa a na zahradu u vás doma. GSM obojek totiž nemusí vždy fungovat v cizině proto, že je omezen sítí a svou vlastní aplikací. Ty nemusí být zvláště ve vzdálenějších destinacích vůbec podporované. Zajímejte se i o funkce, světelný signál na obojku se určitě v zamlžených dnech výborně hodí…

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest