tipy na domaci pamlsky pro psy

Nejen kváskový chléb, ale i spoustu dalších věcí si jednoduše připravíte doma, bez nutnosti návštěvy obchodu a drahých objednávek. Patří sem i domácí pamlsky pro psy, kteří ocení nejen přírodní složení bez chemie, ale také lásku, jíž jste do svého kulinářského díla investovali. Rozhodně nejde o nějaké rozmazlování, vždyť pejsek si za svou oddanost zaslouží malý dárek. A protože zřejmě neocení knížku, laptop nebo jinou elektroniku, je namístě potěšit jej něčím, co zachutná už na první kousnutí.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Ekonomická příprava a velmi kvalitní suroviny

Rozhodujete o tom, co v domácích pamlscích bude, a to od A do Z. Znáte přesně postupy, máte možnost si prověřit jakost surovin. A když víte, co vašemu věrnému příteli opravdu chutná, můžete namíchat směs přesně na míru jeho chuťovým pohárkům. Připravit můžete například masové placičky, do nichž postačí mleté maso, ovesné vločky, vejce, majoránka a špetka soli. Upečené v troubě pak vypadají hodně lákavě, takže se dá očekávat, že pejsek neodmítne. Velikost těchto pamlsků uzpůsobte velikosti nebo stáří plemene, štěně určitě nijak snadno nerozkouše žádné velké placky, a naopak dospělý ovčák neocení miniaturní bochánky velikosti belgických pralinek.

Domácí pamlsky pro psy nemusí být vždycky jen z masa, i když je pravda, že třeba vepřová játra jsou tajnou ingrediencí, po které se vždycky doslova jen zapráší. Co nejméně pšenice, raději více zeleniny a vajec nebo ovesných vloček. Právě ty zkušení veterináři vřele doporučují nejen jako zdroj vápníku, který bychom v masité stravě hledali takřka marně, ale i kvůli vysokému obsahu tolik potřebné vlákniny. Mlsání musí být především zdravé, že? Chceme přece, aby náš pejsek žil podobně zdravě jako my…

Nebojte se také ryb, psi je totiž milují

Pokud máte doma konzervy tuňáka nebo jiné tučné mořské ryby ve vlastní šťávě, neváhejte spojit obsah s vajíčkem a kvalitní moukou ze žita nebo kukuřice, výsledek bude pro psí chuťové pohárky určitě na jedničku. Domácí pamlsky pro psy s kvalitním rybím masem jsou také skvostem, jenž provoní během přípravy celou kuchyni. Nezapomínejte ale ani na ovoce, které je běžnou složkou granulí, kde to výrobce myslí se zdravým stravováním opravdu vážně. Jablka, ale i hrušky, melouny bez slupky nebo jahody, to vše můžete přidat do doma pečených psích dobrot, totéž platí o hrášku, celeru, dýni a třeba i brokolici. Ideálním pojivem do sušenek jsou ovesné vločky nebo třeba mouka z rýže. Rozhodně se nebojte inovací a zkoušejte nové postupy, pes je přece také velkým gurmánem.

Srovnání s granulemi

Podívejte se ostatně sami na složení granulí, které kupujete svému miláčkovi, určitě v nich není pšenice a chemické aroma, že? Naopak, ruku v ruce s přírodou, to je cíl zodpovědných chovatelů. Rozhodně ale vynechejte rozinky, třešně, cibuli a čokoládu, zvláště tu s vysokým obsahem kakaa, která by pejskovi nedělala vůbec dobře. Nekrmte jej vánočním cukrovím, zmrzlinou či alkoholem, protože zvláště u toho hrozí těžká otrava. Soli je dobré také jen pomálu, pes podobně jako kočka potřebuje solit méně než my – i když jak by řekl klasik, snad každý savec sůl v určitém množství potřebuje. Příliš mnoho soli ale bohužel způsobuje nepříjemné otoky a problémy s ledvinami, tak raději pozor! Kuřecí prsíčka nebo mleté maso zbytečně nesolte, bude chutnat i tak velmi dobře.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest