Zde je seznam deseti úrazů které se mohou stát pokud budete vašemu psovi dávat kosti.

1. Zlomené zuby. Tento úraz si může vyžadovat drahou veterinární péči.

2. Zranění tlamy nebo jazyku. Může to být velmi krvavé a nepříjemné zranění a může vyžadovat „výlet“ k veterináři.

3. Zaseknutá kost kolem spodní čelisti vašeho psa. To může být děsivý nebo bolestivý pro vašeho psa a drahý pro vás. Obvykle to znamená návštěvu veterináře.

4. Kost se vzpříčí v jícnu. Váš pes se může pokoušet kost vyzvracet a bude potřebovat kontrolu vašim veterinářem.

5. Kost se zabodne v průdušnici. To se může stát pokud váš pes nešťastnou náhodou vdechne malý kousek kosti. Je to vážný stav, protože váš pes bude mít problém s dýcháním. Okamžitě dostaňte vašeho psa k veterináři!

6. Kost se zasekne v žaludku. Do žaludku se kost mohla dostat bez problému, ale může být natolik velká, že se nemůže dostat z žaludku do střev. Záleží na velikosti kosti. Je možné, že váš pes bude  potřebovat operaci a nebo endospkopické vyšetření při kterém se veterinář pokusí kost vyndat.

7. Kost se zasekne ve střevech a způsobí ucpání střev. To může vyžadovat operaci.

8. Ucpání kvůli kostním zlomkům. Váš pes může zažít krušné časy s procházejícími kostními zlomky, protože jsou velmi ostré a jak se pohybují, tak škrábou uvnitř tlustého střeva nebo konečníku. To způsobuje krutou bolest a může vyžadovat návštěvu veterináře.

9. Prudké krvácení z konečníku. Může být velmi nebezpečný a je čas navštívit vašeho veterináře.

10. Zánět pobřišnice. Toto nepříjemné bakteriální onemocnění je způsobeno kostními úlomky, které poškodili střeva a nebo žaludek. Váš pes potřebuje okamžitou návštěvu veterináře, protože zánět pobřišnice může vašeho psa zabít.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

Pin It on Pinterest