Region Středočeský kraj
Okres Mělník
Město/obec: Kralupy Nad Vltavou
Adresa Kralupy Nad Vltavou
URL https://utulek-kralupy.estranky.cz/
Telefon 775 105 275
775 223 854
email kolkova@seznam.cz

 

 

Útulek pro psy Kralupy nad Vltavou

Uvítáme jakoukoliv pomoc z Vaší strany!

Sponzorské dary kralupskému útulku je možné poskytovat buď přímo útulku (seznam věcí, které v tuto chvíli nejvíce potřebujeme, naleznete na úvodní stránce a zde, nákupem v našem charitativním obchůdku nebo finančně na č. ú.:

465532349/0800

Aktuálně nejvíce potřebujeme:

– přepravní plastové boxy (tzv. kennelky) na převoz a ochyt psů – zejména na velkého psa je velmi potřebná (od 60 cm v kohoutku výše)
odblešovací pipety (Advocate, Stronghold, Bob Martin apod.), nevíce nám chybí právě Stronghold na velké a střední psy, pro boj s roztočovitými parazity.
– Alavis MSM a Alavis Single pro psy s kloubními potížemi.
léky Rycarfa, Onsior, Carprodyl, Deoxymikoin 100 mg, Karsivan, Synulox, Ramil, Rimadyl, Surolan, odčervovací tablety,

Budeme velmi vděčni rovněž za kvalitní granule. Raději uvítáme menší množství kvalitnějších, než velké množství těch, které psi nežerou, či jim působí zdravotní potíže. Doporučujeme značky Royal Canintím v současné době krmíme nejvíc a nevíc ho uvítáme, Purina Proplan, Hills, K9, Calibra, Eukanuba. Pejsci, kteří se k nám dostávají, jsou často podvyživení, někdy ve špatném zdravotním stavu a nutné je dobré krmivo, aby se rychle dostali do kondice. Jakmile si zvyknou na dobré krmivo, nekvalitní pak nežerou nebo pak trpí trávicími poruchami.

Z pochoutek nejvíce naši psi ocení kousky 100% sušeného masa, sušené rybičky ap.

Velmi vítáme též desinfekční prostředky (Savo, Incidur, Biokill).

Dek, matrací a hraček, piškotů, psích bonbonů a tyček a levnějších granulí je v současné době dost a není je kam dát, bohužel máme jen malé skladovací prostory a věčně bojujeme s místem. Všechny věci se musí zamykat do kontejneru, jinak by je zničily všudypřítomné myši a kontejneru je málo místa.

Jestliže chcete pejsky venčit, a v případě, že se v útulku momentálně nacházejí vhodní pejsci k venčení, uvítáme i tuto aktivitu. Je potřeba to ale konzultovat a naplánovat předem telefonicky nebo osobně s pracovníky útulku. Děti do 18ti let si musí k venčení přinést potvrzení rodičů s telefonem na rodiče, kde si to můžeme ověřit, případně venčit za doprovodu rodičů.

  • Pokud začnete pejsky venčit, doporučujeme venčit  intenzivně a dostatečně dlouhou dobu jednoho nebo dva psy než čtvrt hodiny psů více, pro které taková doba procházky k únavě nestačí. Důvod je jednoduchý: málo vyvenčený pes, který se natěšil, že se kolem něj konečně něco děje, si pak bude v kotci stýskat a bude velmi zklamaný z návratu do kotce, pes vyvenčený dobře usne a bude spokojen.
 

Pin It on Pinterest