Psí útulek Vyškov

Mezi lidmi někdy stále panuje přesvědčení, že psi z útulku jsou jakýmsi méněcenným zbožím, a proto se jim většina lidí vyhýbá obloukem. Pravý opak je přitom pravdou! Psi z útulku měli jednoduše smůlu, že narazili na nesprávného majitele, případně se sem dostali souhrou různých nešťastných okolností, jako je úmrtí páníčka. Kdo jiný by si zasloužil novou šanci než právě oni?

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]
Region Jihomoravský kraj Okres Vyškov Město/obec: Vyškov Adresa Cukrovarská 9 URL http://www.psivyskov.wbs.cz/ Telefon 517 346 356725 726 374 email zoopark@zoo-vyskov.cz ...
Region Jihomoravský kraj Okres Vyškov Město/obec: Bučovice Adresa Bučovice, Marefy 44 URL https://www.utulektibet.cz/ Telefon +420 608 818 627 (Alžběta Blašková)+420 731 ...

V psím útulku člověk může najít skutečného psího parťáka pro život

Velkou předností psích útulků je skutečnost, že zde není problém sehnat psa šitého člověku takzvaně na míru. Mnoho lidí si pořizuje malé štěně, aniž by vědělo, v jakou osobnost se pes později vyvine. Někteří na výchovu čtyřnohého miláčka jednoduše nestačí. Z toho plyne výsledek, že si ne vždy se svým pánem v dospělosti rozumí. Pracovníci zařízení typu psí útulek Vyškov, ale své chovance i jejich minulost obvykle dobře znají, takže umí odhadnout, jaký pes je pro případného zájemce vhodný.

Zájemce by se měl ještě před výběrem psa zamyslet nad svými možnostmi

Dalším mýtem je potom přesvědčení, že v útulcích se vyskytují jen samí voříšci. Psí útulek Vyškov je nejlepším příkladem toho, že pořídit si tu lze i psy takzvaně „papírové“, kteří se řízením osudu ocitli bez svého pána. Je na budoucích majitelích, aby před návštěvou psího útulku zvážili svůj životní styl, věk a zdravotní stav, předešlé zkušenosti, čemuž by měli přizpůsobit výběr psího plemene. Není totiž nic horšího, než když se pejsek po čase v útulku objeví znovu, případně zmizí neznámo kde.

Pořízení psa v psím útulku rozhodně není možné vnímat jako nějakou degradaci, ale naopak se jedná o čin, který svědčí o uvědomělosti daného člověka. Ten poskytne psu další šanci, ale současně má příležitost vybrat si takového mazlíčka, jenž bude vyhovovat jeho zavedenému životnímu stylu. To je nejlepší cesta, aby mezi psem a jeho pánem zavládlo tolik potřebné souznění.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Veterinární ordinace Vyškov

Online katalog veterinářů ve ve vašem okolí

Nejlepší krmivo pro psy

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo pro psy

Pin It on Pinterest