útulek pro psy

Provoz útulku

je nepřetržitý, podílí se na něm tým profesionálních ošetřovatelů a smluvní veterinární lékařka. Významná je i pomoc členů Ligy a dobrovolných spolupracovníků.

Opuštění a ztracení psi jsou do útulku přijímáni od odchytové služby Městské policie v Plzni, nebo od občanů, kteří psy v Plzni naleznou.

Každý neznámý pes je po přijetí zařazen na minimálně 3 týdny do karantény, pokud si ho v této době nevyzvedne původní majitel. V karanténě se sleduje zdravotní stav psa, je zbaven všech parazitů, naočkován proti vzteklině, parvoviroze a dalším infekčním nemocem. Někteří psi se v karanténě uzdravují po zraněních, která utrpěli v ulicích.

Okolo 40% psů je jen zaběhnutých a v karanténě se s nimi shledávají s velkou radostí původní majitelé. Je však jejich povinností uhradit vzniklé náklady s odchytem a pobytem nalezeného psa.

Všichni psi, které si nevyzvedl majitel, jsou převedeni do druhé části útulku, kde čekají na svěření do náhradní péče. Před převedením byl dříve každý pes označen tetováním, v současné době mikročipem. V této části útulku je život psa už mnohem veselejší. Proběhne se ve výběhu, chodí na vycházky do okolních lesů a přichází sem k němu mnoho návštěvníků.

Průměrná doba pobytu psa v útulku je do dvou měsíců.


 
Region Plzeňský kraj
Okres Plzeň-město
Město/obec: Plzeň – Borská Pole
Adresa Daimlerova 1219
URL http://utulekplzen.cz/
Telefon 724 317 314 (vedoucí denní směny útulku)
email

14:00 – 16:30 hod. mimo Pondělí

Napište nám

Narazili jste na chybu, nebo chcete doplnit informace o ordinaci?

Napište nám.

info@dogslife.cz

Krmivo pro psy

Jaké je nejlepší krmivo pro psy?

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo.

Recenze krmiva pro psy