Region Plzeňský kraj
Okres Klatovy
Město/obec: Klatovy
Adresa Koldinova 530
URL klatovynet.cz/ts/psi-zakladni.asp
Telefon 376 311 689
606 795 858
608 170 818
email seflova@tsklatovy.cz

 

Psí útulek Klatovy

O útulku

Útulek pro zatoulané a opuštěné psy byl na tomto místě vybudován v roce 2002 a provozován Městem Klatovy. Od 1.1. 2005 byly správou a provozem pověřeny Technické služby města Klatov.

Útulek je v provozu již téměř 6 let a daří se mu dobře, stále se postupně zdokonaluje. Za tuto dobu se podařilo vrátit majitelům a najít nové domovy pro 1002 pejsků.

Měsíční průměrný stav se pohybuje kolem 27 psů.

Co se stane se psy, které si nepřevezme původní majitel?

Většina zvířat, které si nepřevezmou původní majitelé se podaří v brzké době předat náhradním osvojitelům. Někteří psi však v útulku pobývají i několik měsíců než se pro ně podaří najít nové pány.

Několika měsíční pobyt zvířete není však důvodem k utracení! V útulku mohou být utracena pouze ta zvířata pro které by bylo jejich další přežívání spojeno s trvalým utrpením, tj. nevyléčitelná nemoc nebo těžké zranění. Důvodem k utracení není u nás ani abnormální a těžce odstranitelná porucha chování zvířete. Snažíme se napravovat chyby, kterých se dopouštějí jiní ať už vědomě či ne.

K čemu útulek neslouží

Útulek rozhodně neslouží jako „odkladiště“ zvířat o která majitelé již nemají zájem, nezvládají je, nebo se o ně z nějakého důvodu nemohou dále starat. Lidé se též mnohdy snaží do útulku předat nechtěná štěňata, útulek však neslouží ani k tomuto účelu. Zodpovědnost za své domácí mazlíčky nesou majitelé, ti musí svá zvířata řádně zabezpečit a zabránit jejich nekontrolovatelnému množení.

Ztráty a nálezy

Ztratil se Vám pejsek? Našli jste pejska?

Ihned volejte útulek! Tel : 608 170 818, 606 795 858

Informujte Městskou Policii : Tel. 156

 

Pin It on Pinterest