útulek pro psy

Všichni nám dáte asi za pravdu, že “pes je nejlepší přítel člověka”. Ale jsme také my jejich nejlepší přátelé?

Pes je schopen pro svého pána udělat mnoho. Psi pomáhají zrakově postiženým, hendikepovaným a osamoceným lidem prožít radostný a plnohodnotný život. Hledají pod sněhovými lavinami zasypané lidi, zachraňují je z vodních toků a jsou schopni pro záchranu svého pána nasadit i svůj vlastní život. A co děláme my – lidé pro své čtyřnohé kamarády? 

Ročně skončí stovky psů přivázaných u stromů, vyhozených z aut a zbídačených v popelnicích. Tak jim někteří z nás oplácejí jejich bezmeznou lásku. Naštěstí se ale mezi námi najdou i takoví, kteří chtějí těmto osamoceným psům pomoci najít nový, lepší domov.

Město Ostrava v roce 1998 zřídilo Útulek pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích. Jeho kapacita je 149 kotců, z toho 119 kotců je určeno pro zdravé psy a ostatní kotce jsou vyhrazeny pro umístění nově přijatých a nemocných psů. 
Pokud je pejsek přijat do našeho útulku, je mu poskytnuto základní veterinární vyšetření. Veterinář zkontroluje jeho zdravotní stav, provede odčervení, vakcinaci, ošetří zranění a provede další potřebná opatření. Po uplynutí karanténní lhůty je pes umístěn do kotce, kde čeká na svého nového majitele. Cílem útulku je poskytnutí maximální možné péče našim svěřencům. 

Je ale samozřejmé, že pro psa nemůže být nic lepšího než starostlivý majitel, který bude mít svého psa rád. Proto děkujeme všem lidem, kteří si u nás vybrali psa a umožňují mu prožít šťastný a spokojený život.


 
Region Moravskoslezský kraj
Okres Ostrava-město
Město/obec: Ostrava – Třebovice
Adresa Provozní 4
URL https://utulek.ostrava.cz/
Telefon +420 599 455 191
email utulek@ostrava.cz

 

Napište nám

Narazili jste na chybu, nebo chcete doplnit informace o ordinaci?

Napište nám.

info@dogslife.cz

Krmivo pro psy

Jaké je nejlepší krmivo pro psy?

Pomozte nám najít to nejlepší krmivo.

Recenze krmiva pro psy