plemena psů - Hannoverský barvář
F.C.I. – Standard č. 213 / 09.06.1999/F
ZEMĚ PŮVODU Německo
KATEGORIE Psí plemena
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 09.06.1999
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 6. Skupina – Honiči + barváři a příbuzná plemena
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 2. Barváři
Pracovní zkouška Ano

 

Hannoverský barvář je německé psí plemeno vyšlechtěné pro lov do těžce přístupného terénu. Jelikož jde o barváře, jeho specializací je stopování krvavé stopy raněného zvířete. Jméno dostal po městě v Dolním Sasku zvaném Hannover. Evropě se jedná o známé plemeno, v rámci Česka se lze dokonce setkat s dvojníkem – Bavorský barvář, ale za hranicemi Evropy je plemeno neznámé.

 

 

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Hannoverský barvář – popis plemene

Hannoverský barvář je středně velký, vyvážený a silný pes jehož proporce hlavy, těla a končetin jsou vyvážené.  Pracovní použití tohoto psa vyžaduje, aby měl silnou kostru a mohutné svalstvo. Pohlavní dimorfismus je výrazný. Mozkovna je široká, směrem dozadu se ještě rozšiřuje a je mírně klenutá. Kůže na čele tvoří mírné vrásky. Týlní hrbol je nevýrazný. Nadočnicové oblouky (z profilu) jsou zřetelně patrné, stop je výrazný. Čenichová partie je robustní, hluboká a široká, správně vyvinutá pro pracovní využití. Její délka dosahuje přibližně polovinu z celkové délky hlavy. Nosní houba je velká, široká, s otevřenými nozdrami a nejčastěji je černá, velmi zřídka tmavě hnědá. 

Pysky jsou dobře vyvinuté, pěkně zaoblené. Nosní hřbet je buď slabě klenutý nebo téměř rovný, více klenutý je u psů (samců). Od nosní houby k očím se postupně rozšiřuje. Čelisti jsou silné, je v nich 42 zubů, skus nůžkový nebo klešťový. Oči hledí přímo dopředu, jsou správně orámovány víčky a jsou tmavě hnědé. Uši jsou středně dlouhé, jsou vysoko nasazené, mají široký úpon, visí naplocho, nestáčejí se, jsou v přímém dotyku s hlavou, na koncích jsou okrouhlé. Krk – šíje je dlouhá a silná, směrem k přechodu do hrudníku se postupně rozšiřuje. Kůže na krku je bohatá a volná; připouští se malý lalok.

Tvar trupu

Hřbet je mohutný a pružný, bedra jsou mírně klenutá, široká a ohebná. Záď je široká a dlouhá. Mírně spáditá směrem k nasazení ocasu. Hrudník je hluboký a prostorný, spíše hluboký než široký. Břicho je mírně vtažené v linii postupně se pozvedající směrem k zádi. Ocas je vysoko nasazený, dlouhý, mírně zatočený, silný u kořene, ke špičce postupně zeštíhluje.

 

Postavení končetin

Lokty – loketní kloub směřuje směrem k zádi, lokty dobře přiléhají k hrudníku. Předloktí je rovné, svalnaté. Rámě je dlouhé, přiléhající k hrudníku, mohutně osvalené, pohyblivé. Metakarpus je široký, téměř rovný, nikdy zcela kolmo postavený. Pánevní končetiny – pánev je široká a prostorná. Stehna jsou silně osvalená, bérce jsou rovné a suché. Metatarsus je téměř vertikální. Hlezna jsou široká a mohutná. Pohyb je impulzivní, pružný, prostorný.

Osrstění plemene

Povolené zbarvení je od jelení červeň od světlé po tmavou a více či méně výrazně žíhaná, s tmavou maskou nebo bez ní. Malá bílá skvrna na hrudi je přípustná. Srst na těle je krátká, přiléhavá, tvrdá a hrubá. Na zadní straně stehen je poněkud delší. Srst na ocase je přiléhavá a tvrdá, na jeho spodní straně je trochu delší a hrubší.

Výška plemene

Kohoutková výška plemene je u psů od 50 do 55 cm, feny od 48 do 53 cm s tolerancí +- 2 cm.

Chyby

všechny odchylky od výše uvedeného textu musí být považovány za chyby a musí být penalizovány podle stupně jejich závažnosti a jejich vlivu na dobrý život psa.

Všichni psi, na kterých bude patrná porucha psychiky nebo chování, budou vyloučeni.

Poznámka: Všichni psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata kompletně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz
útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest