plemena psů - Haldenův honič
F.C.I. – Standard č. 267 / 09. 08.1999 / F
ZEMĚ PŮVODU Norsko
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 09. 08. 1999
KATEGORIE Psí plemena
VYUŽITÍ Honič
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 6. Skupina – Honiči + barváři a příbuzná plemena
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 1. Honiči
Pracovní zkouška Ano

 

Haldenův honič, nebo také Haldenský honič je přátelské a milé plemeno psa, které je vůči svému majiteli a příslušníkům rodiny chová bezmeznou poslušnost. Lze ho tedy řadit i k společenským plemenům. Mezi odborníky však převládá názor, že lovecký pes nesmí být psem rodinným. Údajně tím klesá jeho výkonnost.

 

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Haldenův honič- popis plemene

Psí plemeno Haldenův honič má tělo obdélníkového rámce, je hrdý, silný, ne však těžký. Hlava je suchá a středně velká. Mozkovna  dosahuje správných proporcí, při pohledu zepředu i z boku mírně klenutá a týlní hrbol je dobře patrný. Stop není příliš strmý. Nosní houba je černá, nozdry široce otevřené. Čenichová partie není moc krátká, nosní hřbet je rovný. Pysky jsou spíše sušší, zuby mají nůžkový skus, kompletní chrup. Líce jsou relativně ploché, oči tmavě hnědé, středně velké, mají klidný pohled. Uši jsou zavěšené ani moc vysoko, ani příliš nízko, při natažení směrem dopředu musí dosahovat do poloviny čenichové partie. Krk je dost dlouhý, silný, suchý, bez náznaku laloku.

Tvar trupu

Horní linie je rovná, hřbet je silný. Bedra jsou široká a osvalená. Záď je mírně šikmá, hrudník hluboký, s dobře klenutými žebry; nemá sudovitý průřez. Poslední žebra musí být obzvláště dobře vyvinutá. Břicho je velmi mírně vtažené. Ocas není nasazen ani moc vysoko, ani moc nízko, je spíše silný, směrem ke špičce se zeštíhluje. Nesen je spíše nízko.

 

Postavení končetin

Haldenův honič má hrudní končetiny rovné a suché, se silnými kostmi.  Lopatkové kosti jsou dlouhé a šikmo uložené, osvalené. Jejich vrcholky nepřesahují nad hřbetní linii. Předloktí je rovné a suché. Metakarpus je mírně šikmý. Tlapky mají oválný tvar, jsou uzavřené a prsty jsou upřednostňovány sevřené, dobře osrstěné mezi prsty. Stehna jsou silná a svalnatá, podkolení dlouhé. Hlezna jsou suchá a silná, rovně postavená a správně zaúhlená. Zadní tlapky jsou stejné jako přední. Paspárky jsou přípustné, ale nejsou žádoucí. Pohyb je lehký, končetiny se pohybují v ose, pokrývají dobře terén.

Osrstění plememe

Srst je hustá a velmi uzavřená, rovná, s bohatou podsadou. Zbarvení srsti je bílé s černými znaky, výrazné pálení na hlavě, na končetinách a někdy též mezi bílým základem a černými znaky. Černá nesmí převládat a drobné černé nebo červené stříkání je považováno za chybu.

Výška plemene

Kohoutková výška je u psů mezi 52-60 cm, ideální výška je 56 cm. Feny mají ideální výšku 50-58 cm, ideální výška je 54 cm.

Chyby

Všechny odchylky od výše uvedeného standardu musí být považovány za chyby a musí být penalizovány podle stupně jejich závažnosti…

Haldenův honič – vylučující vady

Agresivita.

Všichni psi s evidentními anomáliemi fyzického stavu nebo s poruchami chování musí být diskvalifikováni.

Poznámka: Všichni psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata kompletně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest