plemena psů - billy
F.C.I. – Standard č. 25 / 24.04.1997 /F
ZEMĚ PŮVODU Francie
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 28. 12. 1973
KATEGORIE Psí plemena
VYUŽITÍ Honič
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 6. Skupina – Honiči + barváři a příbuzná plemena
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 1. Honiči
Pracovní zkouška Ano

 

Plemeno Billy je původem z Francie a jedná se o málopočetné dobře stavěné, silné a hbité plemeno velkého loveckého psa, které u nás není příliš známé. Typická barva srsti je bílá. Své jméno Billy získal po svém chovateli, který se jmenoval Billy. Standart pro toto plemeno psa byl sepsán v roce 1886.

Billy – popis plemene

Billy je společenské plemeno, a nejlépe je mu ve společnosti více psů. Má lovecké sklony a rád holduje sportu. Hlava psa je dosti jemná, suchá, středně dlouhá. Mozkovna – fronta lehce klenutá, nepříliš široká. Týlní hrbol je znatelný.  Stop je zřetelný, nos je dobře vyvinutý, černý nebo červenohnědý. Čenichová partie je při pohledu zepředu téměř hranatá, nosní hřbet dost široký, s naznačeným klenutím, dlouhý. Pysky jsou málo výrazné, suché, horní kryje spodní, koutek je patrný. Oči jsou živého pohledu, otevřené a tmavě zbarvené, lemované černě nebo hnědě. Uši jsou středně dlouhé, nasazené poněkud výše než ostatní francouzští honiči, spíše ploché, stáčejí se až ve spodní části. Krk je středně dlouhý, oblý, silnější, mírný lalok je povolen.

Tvar trupu

Plemeno Billy má hřbet dost široký, silný a mírně klenutý. Bedra jsou široká a silná, mírně klenutá. Záď je spáditá. Hrudník je velmi hluboký, plochý, žebra jsou plochá. Slabiny jsou delší a lehce vtažené. Ocas je dlouhý, silný, někdy s náznaky delší srsti. Hrudní končetiny jsou silné, správně postavené a rovné. Lopatky jsou dost dlouhé, ploché, dobře dosedající k hrudníku. Pánevní končetiny – stehna středně silně osvalená, hlezno slabě úhlené, silné a široké. Tlapky jsou správně utvářené, sevřené, spíše okrouhlé. Pohyb probíhá v lehkém cvalu.

 

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Osrstění plemene Billy

Srst je hladká, tvrdá na dotek a často trochu hrubší; zbarvení je následující: celý bílý nebo světle kávový (káva s mlékem), nebo bílý se skvrnami nebo pláštěm světle citronovým nebo světle oranžovým. Kůže je bílá, někdy se skvrnami hnědými až černými; Pružná a jemná.

Výška plemene

Výška plemen billy se u psů pohybuje mezi 60 – 70 cm, u fen mezi 58 a 62 cm.

Chyby

všechny odchylky od tohoto standartu musí být považovány za chyby a musí být penalizovány podle stupně jejich závažnosti;

Vylučující vady

  • Nosní hřbet příliš krátký nebo přehnaně dlouhý nebo štíhlý
  • Viditelný podkus; takový pes musí být určitě vyloučen. Pes, který má lehký podkus (do ½ cm), nemusí být vyloučen;
  • Černé nebo červené zbarvení srsti;

Poznámka: Všichni psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata kompletně sestouplá v šourku;

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest