plemena psů - anglický foxhound
F.C.I. – Standard č. 159 / 3. 6. 2009 /GB
ZEMĚ PŮVODU Velká Británie
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 3. 6. 2009
KATEGORIE Psí plemena
VYUŽITÍ Smečkový pes pro štvanice na koni
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 6. Skupina – Honiči + barváři a příbuzná plemena
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 1. Honiči
Pracovní zkouška Ano

 

 Anglický Foxhund je velmi energický pes, který vyžaduje značnou dávku denního pohybu. Není tedy ideálním plemenem do měst a bytů. Povaha Anglického Foxhunda je vlídná a neagresivní, je tedy dobrým společníkem do rodiny. 

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Anglický Foxhound popis plemene

Anglický foxhound je již po dvě století chován ve vybraných krevních liniích. Plemenná kniha byla publikovaná anglickou společností osob odpovědných za smečky foxhoundů a jejich záležitosti již před rokem 1800 (Masters of Foxhounds Association of England) pro každého majitele anglického foxhounda je proto snadné vyhledat rodokmen svého psa daleko zpět. Chov anglického foxhounda vždy byl a stále je v rukou majitelů foxhoundů, kteří pečlivě zaznamenávají své chovné postupy. Nedávno English Kennel Club zveřejnil prozatímní standard foxhounda. FCI uznala toto plemeno v roce 1964. Ve Velké Británii existuje přes 250 smeček foxhoundů.

Celkový vzhled je vyvážený, silný a zřetelný. Povahou je životaschopný a odolný, s vrozenou schopností lovit. Hlava je dobře vyvážená, mozkovna plochá, středně široká. Stop je nevýrazný, čenichová partie dlouhá a čtvercová. Přiměřeně vyvinuté visící pysky. Anglický Foxhound má silné čelisti s dokonalým, pravidelným a úplným nůžkovým skusem, tzn., že horní řezáky těsně překrývají spodní, zuby jsou v čelistech zasazeny kolmo. Oči jsou středně velké, oříškové nebo hnědé. S živým výrazem. Uši jsou dlouhé ušní boltce zavěšené, nesené těsně u hlavy, vysoko nasazené. Krk má dlouhý, mírně klenutý, dobře vyvinutý, ale bez hrubosti.

Tvar trupu

Hřbet je široký a rovný, bedra silná, lehce klenutá. Hrudník je hluboký, žebra dobře klenutá. Ocas má správně vysoko nasazený. Nesený vesele, ale nikdy zatočený přes hřbet.

Postavení končetin

Hrudní končetiny jsou dlouhé, rovné, se silnými kostmi až po tlapky. Lopatky jsou uložené správně vzadu, osvalené, ne však zatížené. Záprstí je silné.

Pánevní končetiny jsou silné a svalnaté, se silnými kostmi až po tlapky. Kolena přiměřeně zaúhlená, hlezna postavena správně dolů. Tlapy jsou kulaté, silné, se sevřenými prsty a dobře vyvinutými polštářky. Drápy jsou silné. Při pohybu je krok volný, neúnavný se schopností vytrvalého cvalu –  dobrá akce pánevních končetin, bez náznaku valivosti.

 

Osrstění plemene

Srst je krátká a hustá, odolná proti povětrnostním vlivům. Její zbarvení má uznávané všechny barvy a odznaky u honičů.

Výška plemene

Výška v kohoutku asi 58-64 cm.

Chyby plemene

Jakákoliv odchylka od výše uvedených bodů má být považována za vadu a vážnost, s níž je vada posuzována, má být v přímém poměru k jejímu stupni a jeho účinku na zdraví a prospěch psa. Všichni jedinci vykazující fyzickou vadu nebo poruchu chování budou vyloučeni z posuzování.

Poznámka: Psi musí mít obě normálně vyvinutá varlata plně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest