plemena psů - norfolk terier
F.C.I. – Standard č. 272 / 12. 1. 2009 / GB
ZEMĚ PŮVODU Velká Británie
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 4.11.2008
KATEGORIE Psí plemena
VYUŽITÍ Teriéři
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 3. Skupina – Teriéři
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 2. Nízkonozí teriéři
Pracovní zkouška Ne

 

Norfolk teriér (norfolský teriér), je malé psí plemeno původem z Anglie. Jedná se o přátelského psa, který se dříve využíval jen jako krysař. Norfolk teriér je den z nejmenších teriérů. Malý, nízkonohý, bystrý psík, kompaktní a silný, krátkého hřbetu, dobré substance a kostry. Jizvy získané v čestných bojích jsou povoleny.

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Norfolk teriér – popis plemene

Norfolk teriér je “Ďábel” malé velikosti. Je roztomilý, ne hašteřivý, pevné konstituce, ostražitý a nebojácný. Mozkovna je široká, jen mírně zakulacená s dostatečnou šířkou mezi ušima. Stop je dobře vyznačen, čenich klínovitého tvaru a silný, délka čenichu je asi o jednu třetinu menší než vzdálenost od týlního hrbolu ke stopu. Pysky jsou těsně přiléhající. Silné čelisti, zuby silné a poměrně velké, dokonalý pravidelný nůžkový skus, tzn. řezáky horní čelisti těsně překrývají řezáky spodní čelisti a jsou kolmo zasazeny v čelisti.

Oči jsou oválného tvaru, hluboko uložené, tmavě hnědé nebo černé. Výraz ostražitý, bystrý a inteligentní. Uši jsou střední velikosti, tvaru písmene „V“, se špičkami lehce zaoblenými, dopředu padající a přiléhající těsně k lícím. Krk je silný, střední délky.

Tvar trupu

Trup je kompaktní, krátký hřbet, rovná hřbetní linie a dobře klenutá žebra. Kupírování ocasu bylo v minulosti volitelné.

  • a) Kupírován na střední délku, nasazen v úrovni hřbetní linie, nesen vztyčený.
  • b) Ocas nepříliš dlouhý odpovídající celkovému vzhledu psa, u kořene silný, směrem ke špičce se zužující. Má být co nejrovnější, je nesen vesele, ne však přehnaně.

Postavení končetin

Hrudní končetiny jsou čisté, krátké, silné a rovné. Vrcholky lopatky jsou směřující vzad, délkou odpovídají přibližně délce pažní kosti. Pánevní končetiny jsou dobře osvalené, kolena dobře úhlená. Hlezna jsou dostatečně nízko, při pohledu zezadu rovná. Jsou zdrojem velké hnací síly. Tlapky jsou okrouhlé, se silnými polštářky. Pohyb je správný, nízký a vydatný. Pohyb z ramen směřuje přímo vpřed. Dobře zaúhlené pánevní končetiny jsou zdrojem velké hnací síly. Pánevní končetiny následují při chůzi hrudní končetiny, volný pohyb pánevních končetin vychází z kyčlí. Kolena a hlezna jsou pružná. Hřbetní linie zůstává v pohybu rovná.

Osrstění plemene

Srst je tvrdá, drátovitá, rovná, těsně přiléhající k tělu. Delší a hrubší srst na krku a v oblasti plecí. Na hlavě a na uších je srst kratší a měkčí s výjimkou ne příliš mocného vousu a obočí. Nadměrné trimování je nežádoucí. Všechny odstíny červené, pšeničné, černé s pálením a „grizzly“. Bílé znaky nebo skvrny jsou nežádoucí, ale přípustné.

Kohoutková výška

Výška psa v kohoutku je 25-26 cm. Jakoukoli odchylku od výše uvedených požadavků je nutno považovat za vadu, jejíž závažnost musí být posouzena v přesném poměru se mírou odchylky a jejímu vlivu na zdraví a pohodu psa.

Poznámka: Psi musí mít dvě očividně normálně vyvinutá varlata plně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest