plemena psů - lakeland teriér
F.C.I. – Standard č. 70 / 19.05.2009/ F
ZEMĚ PŮVODU Velká Británie
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 26.03.2009
KATEGORIE Psí plemena
VYUŽITÍ Teriér
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 3. Skupina – Teriéři
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 1. Vysokonozí teriéři
Pracovní zkouška Ne

 

Lakeland teriér je velmi mladé plemeno, které bylo vyšlechtěno nedávno. Psí plemeno ze starého kmene pracovních teriérů pochází ze severozápadní Anglie, kde se nazývalo „Coloured Working Terriers“. Toto plemeno je velmi nápadně podobné velšteriérům.

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Lakeland teriér – popis plemene

Lakeland teriér je rychlý a přizpůsobený k práci, vyvážených tělesných proporcí, kompaktní. Má veselou a statečnou povahu, působí živým dojmem, má rychlé pohyby a je neustále ve střehu. Je smělý, přátelský a sebevědomý. Hlava je harmonická, délka čenichové partie od stopu ke špičce nosu nepřekračuje délku mozkovny od týlního hrbolu ke stopu. Mozkovna je plochá a dobře modelovaná. Nosní houba je černá s výjimkou psů s játrovým zbarvením srsti, kteří mají nos játrový. Tlama je široká, ne však příliš dlouhá.

Čelisti jsou silné, zuby pravidelně rozmístěné v dásních, a mají dokonalý, pravidelný nůžkový skus, tj. horní zuby těsně překrývají dolní zuby a jsou kolmo vsazené do čelistí. Oči jsou tmavé nebo oříškově hnědé. Šikmo uložené oči jsou nežádoucí. Uši jsou přiměřeně malé, ve tvaru písmene V, nesené pozorně. Nejsou nasazené ani příliš vysoko, ani příliš nízko. Krk je dobře vsazen do plecí, je mírně klenutý, bez laloku.

Tvar trupu

Hřbet je silný, poměrně krátký, bedra jsou dobře spojená s hřbetem. Hrudník je poměrně úzký, ocas bylo obvykle zvykem kupírovat. Kupírovaný ocas je dobře nasazený, nesený vesele, nikoli však nad hřbetem ani stočený. Nekupírovaný ocas je dobře nasazený, nesený vesele, nikoli však nad hřbetem ani stočený. Jeho délka je v harmonickém poměru s tělem.

Postavení končetin

Hrudní končetiny mají přední běhy rovné, s dobrou kostrou. Lopatky jsou šikmo uložené se sklonem dozadu. Pánevní končetiny jsou silné a svalnaté. Stehna jsou dlouhá a mohutná, kolena dobře zaúhlená. Hlezna jsou nízko u země, nadprstí je rovné. Tlapy jsou malé, kompaktní, kulaté, s dobrými polštářky. Hrudní a pánevní končetiny se posunují přímo vpřed a rovnoběžně. Lokty se pohybují v ose těla, volně, aniž by byly příliš přitažené k hrudnímu koši. Kolenní klouby se nevytáčí ven, ani nevtáčí dovnitř. Silný posun vychází z pružných pánevních končetin.

 

Osrstění plemene

Hustá srst je odolná proti vlivům počasí, je tvrdá, s dobrou podsadou. Zbarvení je černé s pálením, modrá s pálením, pšeničně červená, červenošedá, játrová, modrá nebo černá. Bílé špičky prstů na tlapkách a malá skvrnka na hrudi jsou přípustné, avšak nežádoucí. Mahagonové nebo sytě tříslové zbarvení je netypické.

Výška psa v kohoutku

Kohoutková výška psa nepřekračuje 37 cm. Hmotnost psů je 7,7 kg, feny 6,8 kg. Všechny odchylky od výše uvedeného textu musí být považovány za vady a musí být penalizovány podle stupně jejich závažnosti a jejích vlivu na celkový zdravotní stav a pohodu psa.

Diskvalifikován musí být každý pes, u kterého se zřetelně projevují fyzické abnormality nebo poruchy chování.

Poznámka: Psi musí mít dvě normálně vyvinutá varlata, kompletně sestouplá v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest