plemena psů - Japonský teriér
F.C.I. – Standard č. 259 / 20. 01. 1998/ GB
ZEMĚ PŮVODU Japonsko
KATEGORIE Psí plemena
DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU 05.06.1995
VYUŽITÍ Toy teriéři
KLASIFIKACE F.C.I. Skupina 3. Skupina – Teriéři
KLASIFIKACE F.C.I. Sekce 2. Nízkonozí teriéři
Pracovní zkouška Ne

 

Psí plemeno Japonský teriér bylo vytvořeno křížením hladkosrstého foxteriéra exportovaného do Nagasaki z Nizozemska v 17. století s malými pointery nebo malými místními plemeny psů. Japonští teriéři byli chováni převážně jako psí mazlíčci v přístavech jako Kobe a Jokohama. Japonský teriér má živou a veselou povahu. Jeho plánovaný chov začal kolem roku 1920 a jeho charakteristický vzhled byl upevněn již kolem roku 1930.

Chcete zde vystavit fotky vašeho pejska? Stačí nám je zaslat.

Japonský teriér – popis plemene

Japonský teriér je pes malé velikosti, inteligentního výrazu, kompaktní s jasně patrnými obrysy. Srst je velmi krátká, dlouhá jen asi 2 mm. Poměr výšky v kohoutku k délce trupu je 1:1. Hřbet nosu a mozkovna jsou stejné délky. Japonský teriér je hbitý a má živou povahu. Mozkovna je plochá a středně štíhlá, stop je nepříliš výrazný. Nosní houba je černá s rovným hřbetem nosu. Pysky jsou tenké a přiléhající, zuby silné a bílé, s nůžkovým skusem. Líce jsou hubené a nevyplněné, oči střední velikosti, oválného tvaru a tmavé barvy. Uši jsou nasazeny vysoko, středně malé, tenké, ve tvaru písmene V a překlopené dopředu. Složené nesení a odstávání do stran od mozkovny je povoleno. Krk je střední délky, silný, postupně se rozšiřující směrem k plecím a bez volné kůže na hrdle.

Tvar trupu

Kohoutek je vysoký, hřbet krátký a pevný. Bedra i záď jsou mírně klenuté a silné. Hrudník je hluboký, ale předhrudí není příliš široké. Žebra dobře klenutá, břicho dobře vtažené. Ocas je středně tenký, kupírovaný u třetího nebo čtvrtého obratle. Plece jsou mírně skloněné, předloktí rovné, kosti nejsou příliš těžké. Stehna jsou dlouhá, kolena středně zaúhlená. Hlezna jsou také středně zaúhlená. Nárty svislé, tlapy těsně uzavřené, polštářky tlap pružné, drápy tvrdé a přednostně tmavé. Pohyb je lehký a hbitý.

 

Osrstění plemene

Srst je krátká, jemná, hustá a hladká. Barva – Tříbarevná s černou, tříslovou a bílou hlavou; bílá s černými tečkami, černé znaky nebo tříslové znaky na trupu.

Výška psa v kohoutku

Kohoutková výška psa je zhruba 30 – 33 cm.

VADY

Jakákoliv odchylka od výše jmenovaných bodů se musí posuzovat jako vada, jejíž hodnocení musí být v přesném poměru k jejímu stupni závažnosti.

  • Lehký podkus nebo předkus.
  • Dvoubarevné zbarvení.

DISKVALIFIKUJÍCÍ VADY

  • Dlouhá srst.
  • Výrazný podkus nebo předkus.

Poznámka: psi musí vykazovat dvě viditelně normálně vyvinutá varlata, nacházející se zcela v šourku.

Zdroj: www.cmku.cz

 

útulek pro psy

Útulky pro psy

Zaběhl se pes? Chcete dát nový domov psovi z útulku? Využijte náš seznam.

Psí útulky

Sledujte nás

Jsme na Facebooku i Instagramu

Přidejte se k nám a získejte výhody.

útulek pro psy

Veterinární ordinace

Spravujeme pro vás online katalog ordinací.

Najít ordinaci v okolí

Nejlevnější krmivo pro psy?

Srovnáváme ceny krmiva všech značek.

Krmivo pro psy

Pin It on Pinterest