zateplení psí boudy

Prosinec, leden a únor jsou pro pejsky často nepříjemné měsíce. Naši gaučoví kamarádi chodí na ranní procházku velmi neradi, ze sněhu a mrazu nemají vůbec radost. Jsou tu ale i psí plemena, která jsou na zimní život mnohem lépe přizpůsobená a mohou tyto mrazivé chvíle trávit i venku. Nutné je však, abychom jim k tomu připravili odpovídající podmínky. Podobně jako naše byty a domy mají zateplení až na prvním místě, důležité je, abychom podobnou pozornost věnovali i psím boudám. Na co se tedy zaměřit, aby se našim psím přátelům nocovalo pohodlněji?

Vysoký práh zamezí nepříjemnému průvanu

Prochladnutí, to je nejčastější zimní onemocnění. Abychom mu u našich psů co nejvíce zamezili, je nutné, aby měla jejich bouda vyšší práh, skrze který se nedostane průvan. Přemýšlejte vždy i o malé předsíni, pokud boudu rozdělíte na dvě místnosti, bude zateplení efektivnější. V neposlední řadě je nutné zvolit správnou velikost.

  • Jak postupovat? Jednoduše, pes se musí v boudě bez potíží otočit a natáhnout na zem.
  • Jakožto izolace stačí polystyren, bude levný, a přesto dost užitečný oproti jiným materiálům.
  • Pozor, polystyren musí být krytý z obou stran dřevem – pes by jej mohl jinak i rozkousat.

Pohodlí na prvním místě

Psí dvířka? Jistě, to není žádná legrace, moderní boudy je také mají a izolaci před nepříjemným větrem a chladným počasím tím pomůžete ještě více. Nezapomeňte ani na to, že nestačí jen izolovat stěny, ale především pak – jako u našich obydlí – i podlahu a střechu. Bouda by měla mít malé nožky, na podlahu dejte trochu slámy nebo starou matraci (případně pelech ze zverimexu, to je už na vás), ale dbejte na to, aby nebyla podestýlka příliš vlhká nebo dokonce rovnou zplesnivěla. Polystyrén plesnivět jen tak nezačne, navíc jej seženete velmi snadno. Podobnou práci pak odvede i skelná vata, dbejte jen na to, aby nepřišla se psem do přímého kontaktu. Izolace ze všech čtyř stran zajistí teplo a pohodlí, které vám psí láska tisíckrát vrátí.

Stavěli jste boudu pro svého psa sami, nebo jste ji už koupili hotovou? Máte nějaké další tipy, jak psovi zimu v boudě zpříjemnit? Napište nám.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

Pin It on Pinterest