zápach z tlamy psa

Psí dech obvykle není zrovna nejvoňavější, pokud však z tlamy psa vychází vyloženě zápach, měli by jste být na pozoru. Zápach z úst u psa může být známkou zanedbané dentální hygieny, ale může být i prvotním signálem vážných zdravotních problémů. Jak osvěžit dech a udržet zápach na uzdě? Řešeních se nabízí několik. Pojďme si je představit.

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Jak zabránit zápachu z úst

Procedura, které by se ještě před dvěma generacemi možná každý vysmál, je poměrně důležitou prevencí a u některých plemen psů se doporučuje i každý den. Zápach z úst u psa totiž lze efektivně potlačit, stačí jen důslednost a každodenní dodržování krátkého rituálu – čištění zubů. Co budete potřebovat? 

Čištění zubů psa

Speciální kartáček pro psa a pasta s příchutí, která mu bude chutnat a nebude se tak bránit jejímu používání. Čištění pak probíhá stejně jako je tomu u lidí. Dávejte si pozor na citlivé řezáky a nezapomeňte trochu namasírovat dásně a zubní kořeny. Zde se drží největší počet škodlivých bakterií. Pokud je dostanete ven, problém se zápachem ze psí dutiny ústní se už po krátké době povede dostat pod kontrolu. Psovi můžete podat i malou lžičku kokosového oleje, který je balzámem například i pro lidské dásně a pomůže také eliminovat zápach z úst psa. Se zubním plakem pomohou kvalitní granule. Pes je totiž musí pořádně žvýkat a kousat, čímž si vlastně čistí chrup. Veterináři často doporučené jsou i žvýkací pamlsky, nebo syrové kosti, které můžete vychladit a podávat i v letních měsících kdy splní i funkci osvěžení psa.

Pozor na varovné signály

Někdy je špatný psí dech signalizací trávicí soustavy a je třeba krmivo vyměnit. Pokud by výměna nepomohla, povolejme na pomoc veterináře, neboť v určitých případech, zvláště u starších zvířat, může tento nevábný odér signalizovat potíže s důležitými orgány. Pokud se pak přidají i další specifické příznaky, že něco není vůbec v pořádku, s návštěvou lékaře neotálejme. Důkladné vyšetření případných jaterních a ledvinových poruch nebo komplikací se žaludkem a trávením pak pomůže rychlejší léčbě a také následnému zotavení.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest