Zima už klepe na dveře a nám pejskařům nastane každoroční problém se zamrzající vodou v psí misce.

Doposud jediný a účinný způsob jak se zamrzlou vodou bojovat, je častá výměna vody. Někdo v domnění, že voda vydrží déle kapalná, dává do misky teplejší vodu. Do nedávna jsem si to myslel taky, ale opak je pravdou. Tak je to na snadě říct teplejší voda se musí nejdřív ochladit a jak se dostane pod nulu, tak se začne měnit v led. Nicméně tomu tak není a může za to tzv. Mpembův jev.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Elektrická vyhřívaná miska

Další možností, jak udržet vodu v kapalném skupenství, je pomoci elektricky vyhřívané misky. Miska je o objemu 1,8l a funkční je až do -20°C. Tato miska udržuje teplotu vody v rozmezí +3 až +5°C pomocí termostatu i když je okolní teplota hodně pod bodem mrazu. Správné ohřátí vody signalizuje LED dioda.

Elektrická vyhřívaná miska

Miska napájená adaptérem

Pokud okolní teplota překročí +5°C termostat vypne vyhřívání a tím pádem šetří energii při kolísavých teplotách. Tuto misku pro psy napájí adaptér 230/12V s 1,7m dlouhým přívodním kabelem, který je součástí balení. Napájení misky je zcela bezpečné a hafanům se nemůže nic stát. Nutností je mít přívod elektrické energie, ale pokud nemáte možnost misku připojit k elektrické energii, je tu možnost na požádání pořídit i konektor pro připojení k autobaterii. Tuto elektricky vyhřívanou misku lze použít i pro kočky.

 

Je dobré, že přívod elektrické energie není přidělán na pevno, takže se miska dobře čistí a stará voda se dá dobře vylít.  Misku si můžete prohlédnout zde. >>Elektrická vyhřívaná miska<<

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest