Pokud vám utíká váš pes z pozemku, nejste jediným páničkem, kterému dělá tento problém zbytečné starosti. Každý pes je jedinečnou osobností, a pokud mu jeho tvrdohlavé počínání nedokážete vymluvit, je na čase sáhnout po účinném řešení, jakým jsou elektronické ohradníky. Jedná se o rafinovanou technologii, která má větší význam, než běžný plot, jelikož vašeho psa naučí, kde jsou hranice, kam si může dovolit jít. Pokud pes utíká, jedná se o vážný problém, který by se neměl zanedbávat. Utíkající pes nedokáže správně ohlídat váš pozemek a rovněž mu hrozí nebezpečí, jelikož mimo pozemek není pod kontrolou.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Co je to elektronický ohradník

Jedná se o zařízení, které má 2 hlavní části, vysílač (základnu) a přijímač. Vysílač má nejčastěji podobu krabičky, kde nastavujete sílu impulzu a z které jde drát, díky kterému se vymezí hranice, kde se může pes pohybovat. Drát se vybírá podle velikosti pozemku a vždy se umístí pod zem, takže nebude překážet a ani nijak esteticky narušovat váš pozemek. Existují ovšem i bezdrátové ohradníky, které plní stejný účel, byť jsou dražší. Tyto bezdrátové ohradníky vysílají signál do určité vzdálenosti (cca 27m) z které se pes nesmí vzdálit.

Obojek pro kontrolu psa

Přijímač je ve formě obojku, který vyvíjí slabé elektrické impulzy, které jsou zcela neškodné a psa upozorní na to, kde se může pohybovat a kde ne. Pes si na tento systém velmi brzy zvykne, pokud vám doposud pravidelně utíkal, s elektronickými ohradníky si získá respekt k hranicím pozemku a nebude je přecházet z obav před dalším impulzem. Na trhu je k dispozici větší množství značek ohradníků, důležité je zde vybírat podle kvality, ověřená je zejména značka PetSafe, která se specializuje na celou řadu příslušenství pro psy.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248450" width="480" height="480" mobile="yes"]

Další výhody ohradníku

Ohradník lze využít pro libovolný počet psů a dokonce také pro kočky, není potřeba vždy kupovat nový drát, pouze se přikupují nové obojky. Každý pes je jiný a to platí i o jejich citlivosti, pokud je váš pejsek citlivý, postačí jen slabé impulzy, naopak pokud citlivý není, mohou se impulzy zesílit. Ohradníky se vybírají nejen podle pozemku, ale i podle plemene, základní rozdělení je pro nejmenší, malé, střední, velké a největší psy. Dále také pro zmíněné kočky.

Elektrické ohradníky

Elektronické ohradníky nefungují pouze na bázi elektrických impulzů, ale disponují i zvukovým upozorněním, které předchází impulzu. Pes tedy není pokaždé napomenut impulzem, ale nejprve zvukem. Drát, který se pro ohradníky používá, je plně voděodolný a má dlouhou životnost. Dlouhou životnost má i přijímač, který vydrží až 6 měsíců, nemusíte ho tedy neustále kontrolovat.

Důležité je zmínit, že pes není s přijímačem na obojku nijak omezován, jedná se o lehký přijímač na kvalitním nylonovém obojku. Pokud se váš pes rád koupe nebo čvachtá v loužích, nemusíte mít strach, přijímač je proti těmto podmínkám odolný.

Další možnosti výuky psa

Pokud toužíte naučit vašeho pejska novým trikům, nebo ho vycvičit, určitě víte, že ne vždy se jedná o lehký úkol, obzvláště u neposlušných psů, které chcete odnaučit zlozvykům. Na takový výcvik psů jsou vhodné obojky PetSafe. K dispozici jsou v různých provedeních, může se jednat o obojky proti štěkání, které jsou vhodné pro psy, které vám ale i vašim sousedům, neustálým štěkáním nedají spát.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248441" width="480" height="300"]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248453" width="480" height="480" mobile="yes"]
[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest