Pokud vám utíká váš pes z pozemku, nejste jediným páničkem, kterému dělá tento problém zbytečné starosti. Každý pes je jedinečnou osobností, a pokud mu jeho tvrdohlavé počínání nedokážete vymluvit, je na čase sáhnout po účinném řešení, jakým jsou elektronické ohradníky. Jedná se o rafinovanou technologii, která má větší význam, než běžný plot, jelikož vašeho psa naučí, kde jsou hranice, kam si může dovolit jít. Pokud pes utíká, jedná se o vážný problém, který by se neměl zanedbávat. Utíkající pes nedokáže správně ohlídat váš pozemek a rovněž mu hrozí nebezpečí, jelikož mimo pozemek není pod kontrolou.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Co je to elektronický ohradník

Jedná se o zařízení, které má 2 hlavní části, vysílač (základnu) a přijímač. Vysílač má nejčastěji podobu krabičky, kde nastavujete sílu impulzu a z které jde drát, díky kterému se vymezí hranice, kde se může pes pohybovat. Drát se vybírá podle velikosti pozemku a vždy se umístí pod zem, takže nebude překážet a ani nijak esteticky narušovat váš pozemek. Existují ovšem i bezdrátové ohradníky, které plní stejný účel, byť jsou dražší. Tyto bezdrátové ohradníky vysílají signál do určité vzdálenosti (cca 27m) z které se pes nesmí vzdálit.

Obojek pro kontrolu psa

Přijímač je ve formě obojku, který vyvíjí slabé elektrické impulzy, které jsou zcela neškodné a psa upozorní na to, kde se může pohybovat a kde ne. Pes si na tento systém velmi brzy zvykne, pokud vám doposud pravidelně utíkal, s elektronickými ohradníky si získá respekt k hranicím pozemku a nebude je přecházet z obav před dalším impulzem. Na trhu je k dispozici větší množství značek ohradníků, důležité je zde vybírat podle kvality, ověřená je zejména značka PetSafe, která se specializuje na celou řadu příslušenství pro psy.

Další výhody ohradníku

Ohradník lze využít pro libovolný počet psů a dokonce také pro kočky, není potřeba vždy kupovat nový drát, pouze se přikupují nové obojky. Každý pes je jiný a to platí i o jejich citlivosti, pokud je váš pejsek citlivý, postačí jen slabé impulzy, naopak pokud citlivý není, mohou se impulzy zesílit. Ohradníky se vybírají nejen podle pozemku, ale i podle plemene, základní rozdělení je pro nejmenší, malé, střední, velké a největší psy. Dále také pro zmíněné kočky.

Elektrické ohradníky

Elektronické ohradníky nefungují pouze na bázi elektrických impulzů, ale disponují i zvukovým upozorněním, které předchází impulzu. Pes tedy není pokaždé napomenut impulzem, ale nejprve zvukem. Drát, který se pro ohradníky používá, je plně voděodolný a má dlouhou životnost. Dlouhou životnost má i přijímač, který vydrží až 6 měsíců, nemusíte ho tedy neustále kontrolovat.

Důležité je zmínit, že pes není s přijímačem na obojku nijak omezován, jedná se o lehký přijímač na kvalitním nylonovém obojku. Pokud se váš pes rád koupe nebo čvachtá v loužích, nemusíte mít strach, přijímač je proti těmto podmínkám odolný.

Další možnosti výuky psa

Pokud toužíte naučit vašeho pejska novým trikům, nebo ho vycvičit, určitě víte, že ne vždy se jedná o lehký úkol, obzvláště u neposlušných psů, které chcete odnaučit zlozvykům. Na takový výcvik psů jsou vhodné obojky PetSafe. K dispozici jsou v různých provedeních, může se jednat o obojky proti štěkání, které jsou vhodné pro psy, které vám ale i vašim sousedům, neustálým štěkáním nedají spát.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest