Budete-li se o svého psího mazlíčka starat sebelépe, těžko zabráníte tomu, aby si z procházky s vámi nepřinesl občas nějaké to klíště či blechu. Na louce v trávě, v lese, křoví i na zpevněných cestách číhají v prachu nejrůznější paraziti, před kterými svého pejska uchráníte nejlépe preventivním opatřením. Nejvhodnější prevencí je používání antiparazitik pro psy, které tyto parazity spolehlivě odradí.

 

Frontline

Aplikuje se na pejskův kožich mezi lopatky a jeho účinnost trvá čtyři týdny. Kromě toho se frontline používá také jako preventivní a léčebný prostředek proti blechám. V tomto případě je doba účinnosti až osm týdnů. Frontline můžete použít i v případech, kdy zjistíte, že váš pejsek už blechy má, jelikož zabraňuje množení blech. Abyste se vyhnuli těmto starostem a pejska co nejlépe před parazity chránili, je optimální aplikovat svému pejskovi frontline v pravidelných čtyřtýdenních intervalech.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Advantix spot on pro psy

Přípravek je určen výhradně pro pejsky. Advantix je spolehlivý, bez vedlejších účinků a odpuzuje a zabíjí nejrozšířenější nepříjemné parazity, které může pejsek chytit na vycházce do přírody nebo i při pobíhání na zahradě či při styku s jinými psy. Jedná se hlavně o klíšťata, komáry, bodavé mouchy a všenky, které odpudí dříve než se stačí přisát. Blechám zabrání kousat do několika minut. Advantix lze aplikovat i štěňatům od sedmi týdnů jejich věku a nad 1,5 kg živé váhy. Je bezpečný i pro březí a kojící fenky a účinkuje, i když se pejsek namočí.

 

Scalibor

Jedná se o obojek obsahující účinné látky, které usmrtí parazity vyskytující se na psí srsti. Obojek je odolný vůči vodě a občasné namočení jeho účinnost nesníží. Nicméně alespoň pět dnů po nasazení obojku Scalibor byste neměli pejska koupat, aby se účinná látka stačila rychle a rovnoměrně rozšířit po jeho pokožce. Antiparazitární obojek je určený pro malé a střední psy, které chrání proti klíšťatům, blechám, komárům a pakomárům. Jedná se o novou technologii uvolňování účinné látky deltamethrin. Ta zabraňuje napadení klíšťaty po dobu 4 měsíců, sání krve dospělými komáry po dobu 6 měsíců, působí preventivně proti sání krve pakomárem rodu Phleboromus po dobu 5-6 měsíců a zabraňuje tak šíření leishmaniózy.

 

Foresto

Je antiparazitní obojek určený pro malé psy a také kočky do hmotnosti kolem 8 kg. Foresto je odolný vůči vodě a ochrání pejska proti blechám, klíšťatům a všenkám. Je bez zápachu a spolehlivě účinkuje po dobu 7 až 8 měsíců. Jedná se o novou technologii řízeného uvolňování, které zajišťuje trvale nízkou dávku účinných látek po celou dobu nošení obojku.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest