Krmivo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které se podílejí na fyzickém i duševním zdraví psa. Právě ze stravy si pes bere všechny důležité živiny pro svůj vývoj a tudíž je jasné, že by se měl zodpovědný páníček o krmiva zajímat. Krmení psa je třeba přizpůsobit jednak plemenu, a jednak jeho velikosti, hmotnosti a stáří. Důležitý je také charakter a temperament psa. Už jen z tohoto krátkého výčtu okolností, ke kterým je třeba při výběru krmiva přihlížet, vyplývá jeho složitost i důležitost. Největším nešvarem je, když se někteří chovatelé řídí pouze cenou. Prostě si v obchodě se zvířecími potřebami nebo v e-shopu vyberou nejlevnější granule a myslí si, že to jeho pejskovi musí stačit. To je však omyl, jelikož levné granule většinou neposkytnou psovi potřebné živiny a vitamíny důležité pro jeho prospívání.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Druhy krmiv

Na trhu dnes najdete spoustu nabídek na krmiva pro psy. Při jejich výběru je třeba nejprve číst informace na obalu, kde bývá uvedeno pro jaké plemeno a stáří je příslušné krmivo určeno a dále je zde obvykle popsáno z čeho bylo vyrobeno a co obsahuje. K nejkvalitnějším patří prémiové a superpremiové krmivo pro psy , které se podstatně liší od běžných krmiv.

Hlavní rozdíl je v kvalitě a obsahu těchto krmiv. Pokud přejdete na prémiová a superprémiová krmiva, již po krátké době budete pozorovat nápadnou změnu na svém psovi. Budete překvapeni, jak zdárně prospívá, jak je najednou veselejší, jeho srst je lesklá a zdravá. Delší čas podávání těchto kvalitních krmiv se projeví rovněž na správné stavbě těla vašeho pejska.

Prémiové a superprémiové granule

Oproti levným granulím, které bývají nejrozšířenějším krmivem psů, obsahují prémiovésuperpremiové granule pro psy mnohem vyšší podíl masa bez konzervantů. Ty jsou naopak do některých levných krmiv přidávány stejně jako soli, aromata, kukuřice a jiné obiloviny, což jsou všechno látky pro psy nepříliš vhodné. Pes je od přírody masožravec a tudíž jeho vývinu, trávení, kondici a celkovému vzhledu nejvíce prospívá krmivo obsahující vysoký podíl masa. Proto se vyplatí zaměřit se především na renomované značky krmiva, které jsou zárukou prvotřídní kvality. Mezi ty nejlepší patří například Pro Pac, Monge Gemon a Willowy .

Granule nebo konzervy

Názory na krmení granulemi, nebo konzervami se mnohdy liší. Konzervy pro psy se používají jako doplněk stravy, ale také jako plnohodnotné krmivo. Je třeba sledovat, co vašemu psovi prospívá. Často bývá ovšem nejlepší zlatá střední cesta, to znamená od každého něco. Pokud budete krmit psa prémivovými a superprémiovými krmivy, budete svému miláčkovi dělat to nejlepší, i když občasnou změnou v podobě konzervy jistě nepohrdne. Obzvláště, když vyberete nejkvalitnější plnomasovou konzervu obsahující téměř 100% podíl masa.

Holistická krmiva

Vyzkoušet můžete také novinku posledních let, kterou jsou holistická krmiva. Jedná se o granule vyráběné z BIO surovin obsahující pouze kvalitní a zdraví prospěšné přírodní konzervanty a vitamíny.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest