Odborníci i běžní chovatelé psů potvrzují, že stav jejich domácího mazlíčka záleží nejvíce na krmení. Jednak je důležité jeho složení a obsah, a jednak pravidelnost podávání. Psí strava by měla být tou poslední položkou, na které by se mělo šetřit. Správným výběrem kvalitního krmiva lze i výrazně prodloužit život vašich čtyřnohých přátel. Štěňata by měla být krmena zhruba 3x denně, dospělým psům stačí podávat krmení 2x za den, ale ve větším množství. Pokud jde o kvalitu krmiva, tu nejlépe poznáte na chování a vzhledu svého pejska. Po kvalitním krmivu je každý pes živý a veselý, jeho srst je lesklá a úplně nejlépe to poznáte na výkalech, které jsou tuhé a tmavé.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Suchá krmiva

Ideální stravou pro psy jsou suchá krmiva, nejlépe v podobě granulí. Nejprve byste se měli řídit složením granulí uvedeným na obalu. Zde se dočtete informace, pro jaký druh psa jsou granule určeny a z čeho bylo příslušné suché krmivo vyrobeno.

Pokud zkusíte značku Essential, nebo N&D či úplnou novinku TimberWolf, bude váš mazlíček určitě dobře prospívat.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248450" width="480" height="480" mobile="yes"]

Správné zaměření psí stravy

Stejně tak jako lidé, tak i psi ocení pestrou stravu, nebojte se proto kombinovat různé druhy granulí, vždy však sledujte jejich určení, aby odpovídalo věku a váze psa. Kromě granulí psi ocení pamlsky, je to pro ně odměna, která vám dokonale ukáže, že láska prochází žaludkem.

Granule jsou suchou stravou, a proto byste u nich neměli také zapomínat na pravidlo stálé dostupnosti vody. Pes by měl mít stále k dispozici plnou misku vody, aby mohl granule kdykoliv zapít nebo se osvěžit. Uvedeme si, čím nás jednotlivé značky granulí a krmiv překvapí.

 

Essential Foods

Essentialfoods je dánská rodinná firma, která si zakládá na prvotřídní kvalitě suchého krmiva, které má bezprostřední vliv na zdravotní stav i vzhled psů. Krmení má rozdělené i podle věku psů, za zmínku stojí:

Kompletní suché krmivo určené štěňatům, skládá se z živočišných surovin jako jsou čerstvé a sušené kuře, kachna, losos, pstruh a vejce. Obsahuje ale i přírodní přísady a to brambory, játra, vojtěšku, brusinky aj.

Je příkladem kompletního suchého krmiva určeného starším psům, obsahuje navíc hrubý protein a tuk, omegu, vápník, fosfor a některé další přísady.

Granule určené pro dospělé psy všech plemen, obsahuji čerstvé jehněčí a jelení maso, sladké brambory, hrách, jehněčí tuk a další přísady.

 

Timberwolf

Prapůvodním předkem psa je vlk. Ačkoliv to mnoho lidí neví, tak stravou vlků nebylo jen maso, ale i celá řada dalších složek. Výrobci se proto do stravy rozhodli dát živiny, které připomínají vlčí stravu. Krmivo TimberWolf obsahuje zejména maso, ale kromě něho také například listový salát, mořské řasy, ovoce, zeleninu a stopové prvky.

 

Krmivo pro psy N&D

Tento výrobce sází na nevšední kombinace stravy, které si pes doslova užívá. Krmiva obsahující divočáka s jablky, jehněčí na borůvkách nebo třeba rybu s pomerančem, jsou skutečným požitkem. Taková krmiva jsou pro psy a kočky doslova slastí. Ačkoliv se neřadí mezi nejlevnější na trhu, měli byste ukázat svým zvířecím přátelům, jak moc si jich vážíte.

 

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248441" width="480" height="300"]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248453" width="480" height="480" mobile="yes"]
[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: Pixabay.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest