na úvod bych chtěl říct, že tento článek není zaměřen proti porotcům, ale je to jen takové konstatování, jak se může lišit výsledek hodnocení od různých porotců a takové povzbuzení pokud na výstavě váš pejsek dostane špatné hodnocení.

Máme doma fenku Border teriéra a tento rok jsem se rozhodli, že s ní pojedemE na speciální výstavu Border teriérů, která se konala ve Štokách u Havlíčkova Brodu a zároveň na krajskou výstavu do Hradce Králové, která se konala o týden později.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Když jsme rozvažovali kdy ji začneme trimovat, tak jsme se s manželkou dohodli, že ji vytrimujeme 8 týdnů před výstavou. Z předchozího roku se nám zdálo, že 6 týdnů je málo. Měli jsme za to, že nám fenka už odhárala, tak jsme ji vytrimovali. Jenže, jak naschvál dva dny po vytrimování nám začala fenka hárat (hárání může ovlivnit kvalitu srsti). 14 dní před výstavou nám bylo jasné, že by trimování 6 týdnů před výstavou bylo dostačující a tudíž srst nám začala přerůstat.

Když už byla přihláška zaplacená, tak jsme se rozhodli, že na výstavy stejně pojedeme už jen kvůli tomu, aby se fenka otrkala a přišla do styku s jinými lidmi i psy. Pro socializaci ideální místo.

Když jsme dorazili do Štoků a viděli ostatní psy, bylo jasné, že nám srst přerostla, tak jsme ani s nějakým super výsledkem nepočítali. Do toho ještě začalo pršet a výstava pokračovala i v dešti, což na kvalitě srsti taky nepřidalo. O tom nás nakonec přesvědčila i porotkyně. Dá se říct, že nám nic nevytkla. Vše bylo podle standardu jen, že má nízko nesený prut (ocas) což nám zas, tak moc nepřipadalo a že kvalita srti není dobrá a dala nám hodnocení D (dobrá).

Po tomto výsledku jsme si řikali, jestli má vůbec cenu jet na tu výstavu do Hradce Králové, když teď dostala D a o týden později ta srst bude ještě horší.

Nakonec jsem se rozhodli, že se do Hradce Králové vydáme jen kvůli socializaci. S lepším výsledkem než D jsme tentokrát nepočítali.

Naštěstí nás porotce v Hradci mile překvapil. O proti hodnocení srsti která nebyla údajně týden předtím dobrá, tak tento porotce zas naopak řekl, že srst je kvalitní a ani o nízko neseném prutu nebyla zmíňka. V Hradci Králové jsme dostali hodnocení V (výborná).

Jak je možné, že se porotci mohou během týdne lišit v hodnocení o 2 třídy…z dobrá na výborná pokud se řídí podle standardu ?

Tím bych chtěl říct, že pokud na jedny výstavě neuspějete, tak nebuďte zklamaný a neváhejte jet na další. Může tam být jiný porotce a výsledek může být úplně jiný.

[seznam_libisemi_shortcode]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest