Reflexní prvky pro psa

Bezpečnost je důležitá, a to platí nejen pro malé školáky. Naši psí přátelé musí být při ranní procházce dobře vidět. Pokud je déšť nebo mlha, řidiči za volantem mohou bohužel psa celkem snadno přehlédnout a nehoda je na světě. Vážný úraz nebo dokonce smrt, smutná událost pro všechny majitele. Podobným věcem lze přitom předcházet, stačí používat vhodné reflexní prvky. Svítící obojek, přívěsek na krk, jenž upoutá pozornost pomocí pravidelného blikání, ale také postroj nebo  reflexní vesta. Stačí už jen pak vybrat velikost a na chodníku nebo na přechodu pro chodce vás už jen tak něco nepřekvapí!

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Reflexní vesta pro psy

Rozhoduje hlavně plocha, která bude „zářit“ do okolí, takže je jasné, že nejvíce poptávaným artiklem na trhu je reflexní vesta pro psy. Viditelnost pod každým úhlem zaručí bezpečnost i když je pes otočený do jakékoliv strany. Svítící nebo blikající obojek je ale také vhodným doplňkem, kombinace několika různých prvků ochrany je rozhodně vítaná. Mlžný opar, večerní šero, ne vždycky jsou světelné podmínky dobré, a to zvláště během zimních měsíců. Právě proto je pro zodpovědného chovatele zvážení vhodných reflexních prvků téměř až nutností. Je sice pravdou, že svítící obojek bude mít zřejmě jinou cenovku než klasická a průměrná varianta, ale nestojí těch pár stovek za pocit bezpečí při vašich každodenních procházkách?

Například reflexní zateplená vesta splní hned dvě podmínky – psa zahřeje na citlivých partiích a zajistí, aby zbytečně neprochladl, ale také mu zajistí viditelnost pro široké okolí. Pro menší plemena je vhodná třeba látková vesta, která nebude omezovat v pohybu, ale zajistí, že během jarních a letních chvilek strávených venku bude vše v naprostém pořádku. Nezapomínejte, malý pes je hůř vidět a je tedy vhodné využít každého prvku, co se nabízí!

Pomoci může i reflexní vodítko

Takže ještě jednou – obleček, postroj, ale také vodítkoobojek. Zmínit určitě můžeme i blikající přívěsek na obojek, jenž by měl být spíše doplňkem dalších reflexních prvků. Konkrétní barva je pak už věcí vkusu, můžete ji sladit i se svým oblečením. O obojky se nemusíte bát, jsou voděodolné a pes se tedy může proběhnout i kaluží. Novinkou na trhu jsou reflexní spreje, které možná stojí za to zvážit v hodně frekventovaných místech. Nanést si jej můžete i na své kalhoty, je samozřejmě zdravotně zcela nezávadný pro vás i čtyřnohého kamaráda, kterému ji můžete nanést snad kamkoliv na kůži a srst. Reflexní prvky pro psy tedy mohou mít několik různých podob a neměli bychom na ně zapomínat. Mohou v krajním případě i zachránit život, podobně jako cyklistická přilba našim dětem.

[seznam_libisemi_shortcode]

Autor: Marek Kos | Foto: unsplash.com

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest