Pes je jeden z nejvěrnějších ochočených společníků člověka, tudíž také vyžaduje stejnou péči.

Mezi psí pamlsky můžeme řadit sušené maso speciálně vytvořené pro naše psí kamarády, ale také piškoty. Ve specializovaných obchodech můžeme najít psí pamlsky zabalené do nejrůznějších podob. Dá se koupit přímo pamlsek, který má tvar kosti, což se pro psy asi hodí nejvíce. Také lze koupit tyto druhy potravy v podobě normálního doplňku psí stravy. Pamlsky nejsou pouze odměnou pro psa za to, že se správně naučil nějakému povelu a dokáže na něj uposlechnout, ale také například pomohou zajistit lepší chrup našeho domácího mazlíčka.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pochoutky pro psy

Funkcí této stravy máme hned několik. Některé pochoutky jsou speciálně vytvořeny tak, aby se pokusily překrýt zápach z úst vašeho psího mazlíčka. Jiné se mimo to postarají i o přírodní bělení zubů. Bohužel je výskyt citlivosti na určité složky potravy i u těchto zvířat, ale naštěstí pro ně existují tzv. hypoalergenní pamlsky. Pokud žije pejsek v bytě a nemá právě mnoho sportovního vyžití, hodí se pro něj „light“ verze těchto pochutin, které obsahují minimálně tuku, ale chutnají pejskům stejně.

Vhodná čokoláda pro psy

Pokud hovoříme o ceně, ta je samozřejmě různá (bůvolí tyčinky za korunu zná každý, mátové tyčinky na čištění zubů stojí třeba i dvacetikorunu). V internetových obchodech lze koupit i větší balení těchto pamlsků, třeba i několikakilogramové, zaplatíte za něj v průměru několik set korun, ale vydrží při správném skladování třeba i půl roku.

Nejspíše 90 % lidí, kteří mají zkušenost s pejsky, ví, že existuje potraviny pro člověka, která našeho pejska může i v malém množství zabít. Potravinou, která je pro psa velmi nebezpečná je čokoláda. Avšak nejedna firma se pokusila uspokojit představu toho, že pejskovi nebude odepřena i tato lidská strava, tudíž vytvořili speciální čokoládu pro psy. Pokud si pozorně přečteme, o jakou čokoládu se jedná, nejspíše zjistíme, že je velice podobná té naší. Odlišnost se pouze najde v úpravě a v ceně. Je o pár korun dražší, než je průměrná cena obyčejné čokolády. Obsahuje spoustu vitamínu, které jsou dobrým zdrojem energie.

Jelikož je pro psovité šelmy nevhodná většina z naší klasické potravy, mají i své „speciální“ salámy. Mnoho lidí jim dává klasické, které sami požívají, ale pro psy je tam až moc vysoká koncentrace soli. Pro naše společníky se tedy vytváří salámy bez chemických látek, barviv, ale i antioxidantů a emulátorů.

[seznam_libisemi_shortcode]
[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest