oblečky pro psy

Pokud máte čtyřnohého přítele menšího plemene, určitě toto téma důvěrně znáte. Kdo se chystá pořídit si psího kamaráda do rodiny, měl by vědět, že vhodný obleček je stejně důležitý jako například obuv pro předškolní děti. Je třeba, aby byl pes maximálně spokojený a oblečení mu padlo jako ulité. Důležitý je výběr materiálu i střihu, pokud budeme chodit často venku i během podzimních a zimních měsíců, může být obleček takřka nutností. A nejen pro starší zvíře pak znamená větší pohodlí při procházkách.

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248447" width="480" height="480" mobile="yes"]

Nejde o žádný módní doplněk

Zakrýt krk, záda i svaly na nohou, to je důležitý úkol pro každého výrobce oblečku. Oblečení je vhodné i za prudšího větru, přestože je venkovní teplota stále poměrně příznivá. Protože jsou moderní oblečky pro psy lehké a skladné, můžete mít nějaký připravený u sebe v příruční tašce. Sami poznáte, že psa obleček baví na tom, že se na procházku těší, i když se předtím jen neochotně zvedal z gauče. Staršímu zvířeti pak neprochladnou klouby a nebude zbytečně trpět bolestí. Pro studené měsíce roku je tedy lze vřele doporučit. Sami jistě brzy poznáte, kdy je obleček vhodným doplňkem a kdy jej už můžete nechat doma.

Kdy by se měl pes oblékat?

Má nemocné klouby nebo už patří ke psím seniorům. Nebo má už od přírody sklony k tomu, aby disponoval jen malou porcí podkožního tuku. V obou případech je obleček vhodným doplňkem a zapomínat bychom neměli ani na štěňata a plemena, která spadají do kategorie krátkosrstých. Pražský krysařík nebo čivava nám dají jasně najevo, že se doslova klepou zimou a neměli bychom tento signál přehlížet. Plemeno s velmi huňatou srstí, které je navíc mohutné fyzické konstituce, pak nějaké oblečení vlastně ani k ničemu nepotřebuje. Husky tedy necháme stranou, oblek by na nich působil zvláštně.

Zapojte i moderní materiály, fleece a softshell jsou stejně tak vhodné pro lidi jako pro jejich psí souputníky. Pokud míříte na vycházku se psem do mrazu a pak přejdete do bytu, kde je topení nastaveno na maximum, je jasné, že změna teplot nebude z nejpříjemnějších. Oblékejte je nejen po fyzické aktivitě, ale i během klidu, při větrném počasí se mohou snadno nachladit i během pár minut postávání před supermarketem. Nedostane zde příležitost zahřát se pohybem, podobně jako při pomalé procházce.

Jaké vlastnosti mají moderní oblečky splňovat?

  • Pohyb by neměl být omezen, pes se musí cítit komfortně. Poznáte to vlastně už za okamžik.
  • Jednoduchá údržba je samozřejmě důležitá. Psí obleček totiž musíme pravidelně čistit a prát.
  • Zakrýt všechny citlivé partie. Svaly musí zůstat v teple, nejde jen o záda, ale i oblast stehen.
  • Nepromokavý obleček bude nutností. A to jistě nejen pro milovníky dovádění ve sněhu.
  • Vybírejte vhodnou velikost, i když lze oblečky v místech kolem krku a hrudi lehce nastavovat.

Jak správně zvolit obleček?

Volba oblečku by neměla probíhat pouze z přihlédnutím k estetice. Psí opblečky musí být funkční, s dobrým střihem a nesmí nijak omezovat pejska. Při dešti je vhodné využít obleček s voděodolnou vrstvou, vnitřek by neměl být savý. V zimních měsících je vhodné využít takové materiály, na které se nebude lepit sníh. U oblečků očekáváme, že budou maximálně krýt všechny důležité partie, tedy záda a velké svaly končetin. Pokud si nejste jistí s výběrem velikosti oblečku, je vhodné psa přeměřit. U většiny oblečků jsou udávány míry délky zad a obvodu hrudníku. Pokud pořizujete obleček s nohavicemi, pak je nutné změřit i délku nohou. Takže oblékat psy nebo ne? Někdy je to potřeba, jindy je to zbytečné. Chce to promyslet a pečlivě vybírat, abychom pejskovi naším výběrem opravdu pomohli. Používáte psí oblečky pouze proti prochladnutí psa, nebo je využíváte ke zkrášlení?
 
 

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: unsplash.com |

[dogslife_add_seznam_add zoneid="248456" width="480" height="480" mobile="yes"]

Pin It on Pinterest